NICUŞOR MARCU S.R.L.

Activă

3831 Demontarea (dezasamblarea) maşinilor şi a echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor

NICUŞOR MARCU S.R.L. (CUI 49815430) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Capu Codrului Com. Păltinoasa, SUCEAVA, înregistrată la 22 martie 2024, cu activitatea principală „demontarea (dezasamblarea) maşinilor şi a echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor” (CAEN 3831).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 267.147 lei, profit net de 1.707 lei, datorii de 181.015 lei, capitaluri proprii de 16.904 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 54 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

54

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

54 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
91.46%
Solvabilitate
8.54%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

267.147lei

Venituri totale

267.147lei

Rezultat net

1.707lei

Datorii

181.015lei

Capitaluri proprii

16.904lei

Capital de lucru

16.904lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

133.574lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J33/600/2024
Data înregistrării
22 martie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
3831 — Demontarea (dezasamblarea) maşinilor şi a echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor
Sediu social
JUD. SUCEAVA, SAT CAPU CODRULUI COM. PĂLTINOASA, CAL. MOLDOVEI, NR.11

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+25,2%
Profitul, față de anul trecut
-88,6%
Creștere anuală compusă
+25,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

54clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate8.54%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate1.09 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate0.64%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare91.46%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință25.22%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA5420242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate0lei
I2Active circulante197.919lei
I3Stocuri175.750lei
I4Creanțe0lei
I5Casa și conturi la bănci22.169lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii181.015lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri16.904lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă267.147lei
I14Venituri totale267.147lei
I15Cheltuieli totale262.822lei
I16Profit brut4.325lei
I18Profit net1.707lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă0,64%
Marjă brută1,62%
Rentabilitatea capitalurilor10,1%
Rentabilitatea activelor0,86%
Grad de îndatorare91,46%
Lichiditate curentă1,09
Cifră de afaceri pe salariat133.574lei
Fond de rulment16.904lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
25,22%
Creștere anuală compusă
25,22%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3831 Incinerarea deșeurilor fără producție de energie

Cele mai nou înregistrate în județul Suceava

Întrebări despre NICUŞOR MARCU S.R.L.

Ce cifră de afaceri are NICUŞOR MARCU S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 267.147 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.707 lei.
NICUŞOR MARCU S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus NICUŞOR MARCU S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are NICUŞOR MARCU S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are NICUŞOR MARCU S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 181.015 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are NICUŞOR MARCU S.R.L.?
54 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
NICUŞOR MARCU S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are NICUŞOR MARCU S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 3831 — Demontarea (dezasamblarea) maşinilor şi a echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .