VASIMEDICAL S.R.L.

Activă

8622 Activităţi de asistenţă medicală specializată

VASIMEDICAL S.R.L. (CUI 49794419) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Bistriţa Bârgăului Com. Bistriţa Bârgăului, BISTRIŢA-NĂSĂUD, înregistrată la 19 martie 2024, cu activitatea principală „activităţi de asistenţă medicală specializată” (CAEN 8622).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 454.764 lei, profit net de 78.632 lei, datorii de 290.201 lei, capitaluri proprii de 79.337 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 72 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

72

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

72 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.53 x
Îndatorare
78.53%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

454.764lei

Venituri totale

476.258lei

Rezultat net

78.632lei

Datorii

290.201lei

Capitaluri proprii

79.337lei

Capital de lucru

-137.352lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

151.588lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024000295064
Data înregistrării
19 martie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
8622 — Activităţi de asistenţă medicală specializată
Sediu social
JUD. BISTRIŢA-NĂSĂUD, SAT BISTRIŢA BÂRGĂULUI COM. BISTRIŢA BÂRGĂULUI, NR.1122

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+39,1%
Profitul, față de anul trecut
-26,6%
Creștere anuală compusă
+39,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

72clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate21.47%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.53 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate17.29%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare78.53%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință39.09%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7220242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate216.689lei
I2Active circulante152.849lei
I3Stocuri20.592lei
I4Creanțe74.846lei
I5Casa și conturi la bănci57.411lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii290.201lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri79.337lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă454.764lei
I14Venituri totale476.258lei
I15Cheltuieli totale385.756lei
I16Profit brut90.502lei
I18Profit net78.632lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă17,29%
Marjă brută19,9%
Rentabilitatea capitalurilor99,11%
Rentabilitatea activelor21,28%
Grad de îndatorare78,53%
Lichiditate curentă0,53
Cifră de afaceri pe salariat151.588lei
Fond de rulment-137.352lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
39,09%
Creștere anuală compusă
39,09%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8622 Activități de asistență medicală specializată

Cele mai nou înregistrate în județul Bistrița-Năsăud

Întrebări despre VASIMEDICAL S.R.L.

Ce cifră de afaceri are VASIMEDICAL S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 454.764 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 78.632 lei.
VASIMEDICAL S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus VASIMEDICAL S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are VASIMEDICAL S.R.L.?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are VASIMEDICAL S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 290.201 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are VASIMEDICAL S.R.L.?
72 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
VASIMEDICAL S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are VASIMEDICAL S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8622 — Activităţi de asistenţă medicală specializată.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .