GEROFAM S.R.L.

Activă

8621 Activităţi de asistenţă medicală generală

GEROFAM S.R.L. (CUI 49791072) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, CLUJ, înregistrată la 19 martie 2024, cu activitatea principală „activităţi de asistenţă medicală generală” (CAEN 8621).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 486.041 lei, profit net de 243.512 lei, datorii de 53.381 lei, capitaluri proprii de 216.145 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 90 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

90

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

90 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Istoricul rezultatelor
1 ani
Lichiditate
1.41 x

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

486.041lei

Venituri totale

486.061lei

Rezultat net

243.512lei

Datorii

53.381lei

Capitaluri proprii

216.145lei

Capital de lucru

21.762lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

243.021lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024001434127
Data înregistrării
19 martie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
8621 — Activităţi de asistenţă medicală generală
Sediu social
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, ALEEA PEANA, NR.14, SC.2, AP.22

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+599,4%
Profitul, față de anul trecut
+983,4%
Creștere anuală compusă
+599,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

90clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate80.19%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.41 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate50.1%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare19.81%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință599.38%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA9020242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate194.383lei
I2Active circulante75.143lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe53.891lei
I5Casa și conturi la bănci21.252lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii53.381lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri216.145lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă486.041lei
I14Venituri totale486.061lei
I15Cheltuieli totale228.259lei
I16Profit brut257.802lei
I18Profit net243.512lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă50,1%
Marjă brută53,04%
Rentabilitatea capitalurilor112,66%
Rentabilitatea activelor90,35%
Grad de îndatorare19,81%
Lichiditate curentă1,41
Cifră de afaceri pe salariat243.021lei
Fond de rulment21.762lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
599,38%
Creștere anuală compusă
599,38%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8621 Activități de asistență medicală generală

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre GEROFAM S.R.L.

Ce cifră de afaceri are GEROFAM S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 486.041 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 243.512 lei.
GEROFAM S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GEROFAM S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are GEROFAM S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GEROFAM S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 53.381 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GEROFAM S.R.L.?
90 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GEROFAM S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GEROFAM S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8621 — Activităţi de asistenţă medicală generală.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .