SOFANDY S.R.L.

Activă

9602 Coafură şi alte activităţi de înfrumuseţare

SOFANDY S.R.L. (CUI 49767376) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Piatra Neamţ, NEAMŢ, înregistrată la 14 martie 2024, cu activitatea principală „coafură şi alte activităţi de înfrumuseţare” (CAEN 9602).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 558.352 lei, profit net de 244.127 lei, datorii de 249.346 lei, capitaluri proprii de 239.634 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 89 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

89

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

89 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Istoricul rezultatelor
1 ani

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

558.352lei

Venituri totale

559.248lei

Rezultat net

244.127lei

Datorii

249.346lei

Capitaluri proprii

239.634lei

Capital de lucru

226.696lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

558.352lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J27/301/2024
Data înregistrării
14 martie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
9602 — Coafură şi alte activităţi de înfrumuseţare
Sediu social
JUD. NEAMŢ, MUN. PIATRA NEAMŢ, STR. INDEPENDENŢEI, NR.11, ET.3, AP.10

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+5.041,4%
Profitul, față de anul trecut
+5.301,9%
Creștere anuală compusă
+5.041,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

89clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate47.14%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.91 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate43.72%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare49.05%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință5041.36%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8920242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate32.300lei
I2Active circulante476.042lei
I3Stocuri162.492lei
I4Creanțe284.174lei
I5Casa și conturi la bănci29.376lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii249.346lei
I8Venituri în avans19.362lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri239.634lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă558.352lei
I14Venituri totale559.248lei
I15Cheltuieli totale274.810lei
I16Profit brut284.438lei
I18Profit net244.127lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă43,72%
Marjă brută50,94%
Rentabilitatea capitalurilor101,87%
Rentabilitatea activelor48,02%
Grad de îndatorare49,05%
Lichiditate curentă1,91
Cifră de afaceri pe salariat558.352lei
Fond de rulment226.696lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
5.041,36%
Creștere anuală compusă
5.041,36%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea S · Alte activități de servicii

9602 Coafură și alte activități de înfrumusețare

Cele mai nou înregistrate în județul Neamț

Întrebări despre SOFANDY S.R.L.

Ce cifră de afaceri are SOFANDY S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 558.352 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 244.127 lei.
SOFANDY S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SOFANDY S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are SOFANDY S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SOFANDY S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 249.346 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SOFANDY S.R.L.?
89 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SOFANDY S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SOFANDY S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 9602 — Coafură şi alte activităţi de înfrumuseţare.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .