VISIONX SERVICES S.R.L.

Activă

7490 Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.

VISIONX SERVICES S.R.L. (CUI 49766354) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Floreşti Com. Floreşti, CLUJ, înregistrată la 14 martie 2024, cu activitatea principală „alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.” (CAEN 7490).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 406.646 lei, profit net de 224.770 lei, datorii de 105.759 lei, capitaluri proprii de 224.970 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 100 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

100

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

100 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

406.646lei

Venituri totale

406.925lei

Rezultat net

224.770lei

Datorii

105.759lei

Capitaluri proprii

224.970lei

Capital de lucru

222.367lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

203.323lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J12/1352/2024
Data înregistrării
14 martie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
7490 — Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
Sediu social
JUD. CLUJ, SAT FLOREŞTI COM. FLOREŞTI, STR. URUSAGULUI, NR.24F

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+71,9%
Profitul, față de anul trecut
+86,1%
Creștere anuală compusă
+71,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

100clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate68.02%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate3.1 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate55.27%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare31.98%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință71.89%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA10020242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.603lei
I2Active circulante328.126lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe167.072lei
I5Casa și conturi la bănci161.054lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii105.759lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri224.970lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă406.646lei
I14Venituri totale406.925lei
I15Cheltuieli totale171.392lei
I16Profit brut235.533lei
I18Profit net224.770lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă55,27%
Marjă brută57,92%
Rentabilitatea capitalurilor99,91%
Rentabilitatea activelor67,96%
Grad de îndatorare31,98%
Lichiditate curentă3,10
Cifră de afaceri pe salariat203.323lei
Fond de rulment222.367lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
71,89%
Creștere anuală compusă
71,89%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre VISIONX SERVICES S.R.L.

Ce cifră de afaceri are VISIONX SERVICES S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 406.646 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 224.770 lei.
VISIONX SERVICES S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus VISIONX SERVICES S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are VISIONX SERVICES S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are VISIONX SERVICES S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 105.759 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are VISIONX SERVICES S.R.L.?
100 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
VISIONX SERVICES S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are VISIONX SERVICES S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 7490 — Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .