BUILD SERVICES ENGENEERING S.R.L.
Activă7112 Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
BUILD SERVICES ENGENEERING S.R.L. (CUI 49752545) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Loc. Moldova Veche Orş. Moldova Nouă, CARAŞ-SEVERIN, înregistrată la 12 martie 2024, cu activitatea principală „activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea” (CAEN 7112).
A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 293.310 lei, profit net de 80.168 lei, datorii de 132.029 lei, capitaluri proprii de 84.762 lei, 2 salariați.
Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 83 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.
Din bilanțul depus pe 2025
Toți cei 2 ani, cu grafice și indicatori →Scor de risc · clasa A
Risc foarte scăzut
83 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.
- Îndatorare
- 60.9%
- Lichiditate
- 1.41 x
Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.
Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul
Cifra de afaceri
293.310lei
Venituri totale
293.314lei
Rezultat net
80.168lei
Datorii
132.029lei
Capitaluri proprii
84.762lei
Capital de lucru
54.565lei
Salariați
2
Cifră de afaceri pe salariat
146.655lei
Identitate și situație fiscală
ANAF, Registrul comerțului
În registrul comerțului
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Tip entitate
- SRL
- Stare
- Activă
- Nr. registrul comerțului
- J2024000151111
- Data înregistrării
- 12 martie 2024
Activitate și sediu
- Activitate principală
- 7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
- Sediu social
- JUD. CARAŞ-SEVERIN, LOC. MOLDOVA VECHE ORŞ. MOLDOVA NOUĂ, G MOLDOVA VECHE, NR.241
Situație fiscală
TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.
Date de contact și reprezentanți
Declarații fiscale, registru, surse publice
Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali
Situații financiare
Ministerul Finanțelor
Evoluția firmei
2024–2025, în lei
Cifra de afaceri și profitul
Salariați
- Cifra de afaceri, față de 2024
- +47,6%
- Profitul, față de anul trecut
- -15,3%
- Creștere anuală compusă
- +47,6%
Cifra de afaceri
Venitul din activitatea de bază.
Profitul sau pierderea
Rezultatul net al exercițiului.
Active totale
Imobilizate plus circulante.
Datorii
Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.
Capitaluri proprii
Ce rămâne acționarilor după datorii.
Salariați
Numărul mediu din cursul anului.
Cifra de afaceri pe salariat
Cât produce, în medie, un angajat.
Risc, 2025
Risc foarte scăzut
Ce l-a dat
- Solvabilitate39.1%
Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.
- Lichiditate1.41 x
Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.
- Profitabilitate27.33%
Marjă netă ridicată.
- Îndatorare60.9%
Îndatorare ridicată.
- Tendință47.63%
Creștere puternică a cifrei de afaceri.
- Istoricul rezultatelor0 ani
Fără pierderi în anii analizați.
Evoluția scorului
2024–2025, exercițiu cu exercițiuApasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.
2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială
Activ
Pasiv
Contul de profit și pierdere
Indicatori · 2025
Cifra de afaceri în timp
- Creștere în ultimul an
- 47,63%
- Creștere anuală compusă
- 47,63%
Acționari și asociați
Citite cu AI din actele firmei
Cine deține firma, cu procentele
Datorii la bugetul de stat
ANAF, listele de restanțe
Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric
Achiziții publice
SICAP
Contractele publice, cu clienții și valorile lor
Licențe și autorizații
ARR, ANRE
Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor
Activități CAEN autorizate
Registrul comerțului
Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală
Dosare în instanță
Portalul instanțelor de judecată
Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei
Buletinul Procedurilor de Insolvență
BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele
Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență
Creditorii din insolvență
BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar
Cine are de luat bani de la firmă și cât
Monitorul Oficial
Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a
Actele publicate în Monitorul Oficial
Firme din același domeniu
Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice
7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Cele mai nou înregistrate în județul Caraș-Severin
- NEGRU VLAD-ANDREI PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ CUI 55807432 · Mun. Caransebeş · înființată 05.11.2026PFA
- VUXANOVICI SAVA PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ CUI 55503646 · Sat Câmpia Com. Socol · înființată 27.08.2026PFA
- TĂRĂU OVIDIU-SORIN PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ CUI 55394301 · Mun. Reşiţa · înființată 06.08.2026PFA
- CALENCIUC CĂTĂLIN-ALEX PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ CUI 54929407 · Orş. Oţelu Roşu · înființată 17.06.2026PFA
- NEXARON ENGINEERING S.R.L. CUI 54841746 · Mun. Reşiţa · înființată 05.06.2026TVASRL
- GEOAXIS SURVEY S.R.L. CUI 54782097 · Sat Rafnic Com. Lupac · înființată 27.05.2026SRL
Întrebări despre BUILD SERVICES ENGENEERING S.R.L.
- Ce cifră de afaceri are BUILD SERVICES ENGENEERING S.R.L.?
- În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 293.310 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 80.168 lei.
- BUILD SERVICES ENGENEERING S.R.L. mai este activă?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
- Câte bilanțuri a depus BUILD SERVICES ENGENEERING S.R.L.?
- 2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
- Câți angajați are BUILD SERVICES ENGENEERING S.R.L.?
- 2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
- Ce datorii are BUILD SERVICES ENGENEERING S.R.L.?
- În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 132.029 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
- Ce scor de risc are BUILD SERVICES ENGENEERING S.R.L.?
- 83 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
- BUILD SERVICES ENGENEERING S.R.L. este în insolvență?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
- Ce cod CAEN are BUILD SERVICES ENGENEERING S.R.L.?
- Activitatea principală este CAEN 7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.
Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .