YUME CONTA S.R.L.

Activă

6920 Activităţi de contabilitate şi audit financiar; consultanţă în domeniul fiscal

YUME CONTA S.R.L. (CUI 49747093) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Târgu Mureş, MUREŞ, înregistrată la 12 martie 2024, cu activitatea principală „activităţi de contabilitate şi audit financiar; consultanţă în domeniul fiscal” (CAEN 6920).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 686.284 lei, profit net de 606.731 lei, datorii de 49.269 lei, capitaluri proprii de 606.971 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 100 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

100

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

100 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

686.284lei

Venituri totale

686.927lei

Rezultat net

606.731lei

Datorii

49.269lei

Capitaluri proprii

606.971lei

Capital de lucru

599.841lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

686.284lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J26/426/2024
Data înregistrării
12 martie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
6920 — Activităţi de contabilitate şi audit financiar; consultanţă în domeniul fiscal
Sediu social
JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, STR. VIŞEULUI, NR.5, ET.PARTER, AP.3

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+158,1%
Profitul, față de anul trecut
+161,7%
Creștere anuală compusă
+158,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

100clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate92.62%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate13.17 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate88.41%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare7.52%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință158.08%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA10020242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate6.192lei
I2Active circulante649.110lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe558.078lei
I5Casa și conturi la bănci50.307lei
I6Cheltuieli în avans938lei

Pasiv

I7Datorii49.269lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri606.971lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă686.284lei
I14Venituri totale686.927lei
I15Cheltuieli totale64.253lei
I16Profit brut622.674lei
I18Profit net606.731lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă88,41%
Marjă brută90,73%
Rentabilitatea capitalurilor99,96%
Rentabilitatea activelor92,59%
Grad de îndatorare7,52%
Lichiditate curentă13,17
Cifră de afaceri pe salariat686.284lei
Fond de rulment599.841lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
158,08%
Creștere anuală compusă
158,08%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

6920 Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal

Cele mai nou înregistrate în județul Mureș

Întrebări despre YUME CONTA S.R.L.

Ce cifră de afaceri are YUME CONTA S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 686.284 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 606.731 lei.
YUME CONTA S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus YUME CONTA S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are YUME CONTA S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are YUME CONTA S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 49.269 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are YUME CONTA S.R.L.?
100 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
YUME CONTA S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are YUME CONTA S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 6920 — Activităţi de contabilitate şi audit financiar; consultanţă în domeniul fiscal.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .