NAWASOL RUMANIEN S.R.L.

Activă

7112 Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea

NAWASOL RUMANIEN S.R.L. (CUI 49740028) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Sibiu, SIBIU, înregistrată la 11 martie 2024, cu activitatea principală „activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea” (CAEN 7112).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 16.442.995 lei, profit net de 877.655 lei, datorii de 2.210.756 lei, capitaluri proprii de 713.011 lei, 35 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 71 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

71

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

71 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
75.79%
Istoricul rezultatelor
1 ani

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

16.442.995lei

Venituri totale

16.921.578lei

Rezultat net

877.655lei

Datorii

2.210.756lei

Capitaluri proprii

713.011lei

Capital de lucru

462.898lei

Salariați

35

Cifră de afaceri pe salariat

469.800lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J32/506/2024
Data înregistrării
11 martie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
Sediu social
JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, BLD. G-RAL VASILE MILEA, NR.12, BL.12A, ET.P., AP.2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+131,2%
Profitul, față de anul trecut
+632,4%
Creștere anuală compusă
+131,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

71clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate24.44%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.21 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate5.34%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare75.79%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință131.19%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7120242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate243.290lei
I2Active circulante2.673.654lei
I3Stocuri182.936lei
I4Creanțe2.456.145lei
I5Casa și conturi la bănci34.573lei
I6Cheltuieli în avans6.823lei

Pasiv

I7Datorii2.210.756lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri713.011lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă16.442.995lei
I14Venituri totale16.921.578lei
I15Cheltuieli totale15.879.707lei
I16Profit brut1.041.871lei
I18Profit net877.655lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați35

Indicatori · 2025

Marjă netă5,34%
Marjă brută6,34%
Rentabilitatea capitalurilor123,09%
Rentabilitatea activelor30,09%
Grad de îndatorare75,79%
Lichiditate curentă1,21
Cifră de afaceri pe salariat469.800lei
Fond de rulment462.898lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
131,19%
Creștere anuală compusă
131,19%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Cele mai nou înregistrate în județul Sibiu

Întrebări despre NAWASOL RUMANIEN S.R.L.

Ce cifră de afaceri are NAWASOL RUMANIEN S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 16.442.995 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 877.655 lei.
NAWASOL RUMANIEN S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus NAWASOL RUMANIEN S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are NAWASOL RUMANIEN S.R.L.?
35 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are NAWASOL RUMANIEN S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.210.756 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are NAWASOL RUMANIEN S.R.L.?
71 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
NAWASOL RUMANIEN S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are NAWASOL RUMANIEN S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 7112 — Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .