FC ELECTRIC S.R.L.

Activă

4321 Lucrări de instalaţii electrice

FC ELECTRIC S.R.L. (CUI 49733080) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Nojag Com. Certeju de Sus, HUNEDOARA, înregistrată la 8 martie 2024, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii electrice” (CAEN 4321).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 127.949 lei, profit net de 25.130 lei, datorii de 6.335 lei, capitaluri proprii de 28.704 lei, 0 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 94 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

94

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

94 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.44 x

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

127.949lei

Venituri totale

130.411lei

Rezultat net

25.130lei

Datorii

6.335lei

Capitaluri proprii

28.704lei

Capital de lucru

2.809lei

Salariați

0

Cifră de afaceri pe salariat

—

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J20/390/2024
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2024000390206
Data înregistrării
8 martie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4321 — Lucrări de instalaţii electrice
Sediu social
JUD. HUNEDOARA, SAT NOJAG COM. CERTEJU DE SUS, NOJAG, NR.53

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+1.943,3%
Profitul, față de anul trecut
+644,8%
Creștere anuală compusă
+1.943,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Risc, 2025

94clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate88.82%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.44 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate19.64%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare19.6%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință1943.26%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA9420242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate23.174lei
I2Active circulante9.144lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe-664lei
I5Casa și conturi la bănci9.808lei
I6Cheltuieli în avans2.721lei

Pasiv

I7Datorii6.335lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri28.704lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă127.949lei
I14Venituri totale130.411lei
I15Cheltuieli totale101.029lei
I16Profit brut29.382lei
I18Profit net25.130lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați0

Indicatori · 2025

Marjă netă19,64%
Marjă brută22,96%
Rentabilitatea capitalurilor87,55%
Rentabilitatea activelor77,76%
Grad de îndatorare19,6%
Lichiditate curentă1,44
Cifră de afaceri pe salariat—
Fond de rulment2.809lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
1.943,26%
Creștere anuală compusă
1.943,26%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4321 Lucrări de instalații electrice

Cele mai nou înregistrate în județul Hunedoara

Întrebări despre FC ELECTRIC S.R.L.

Ce cifră de afaceri are FC ELECTRIC S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 127.949 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 25.130 lei.
FC ELECTRIC S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FC ELECTRIC S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are FC ELECTRIC S.R.L.?
0 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FC ELECTRIC S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 6.335 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FC ELECTRIC S.R.L.?
94 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FC ELECTRIC S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FC ELECTRIC S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4321 — Lucrări de instalaţii electrice.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .