LOG TRADE S.R.L.

Activă

1610 Tăierea şi rindeluirea lemnului

LOG TRADE S.R.L. (CUI 49718829) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Bogdăneşti Com. Bogdăneşti, SUCEAVA, înregistrată la 6 martie 2024, cu activitatea principală „tăierea şi rindeluirea lemnului” (CAEN 1610).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 6.866.456 lei, profit net de 243.622 lei, datorii de 941.201 lei, capitaluri proprii de 408.123 lei, 7 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 70 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

70

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

70 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.74 x
Îndatorare
69.75%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

6.866.456lei

Venituri totale

6.869.125lei

Rezultat net

243.622lei

Datorii

941.201lei

Capitaluri proprii

408.123lei

Capital de lucru

-249.022lei

Salariați

7

Cifră de afaceri pe salariat

980.922lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J33/470/2024
Data înregistrării
6 martie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
1610 — Tăierea şi rindeluirea lemnului
Sediu social
JUD. SUCEAVA, SAT BOGDĂNEŞTI COM. BOGDĂNEŞTI, NR.1B

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+488,3%
Profitul, față de anul trecut
+48,3%
Creștere anuală compusă
+488,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

70clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate30.25%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.74 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate3.55%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare69.75%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință488.26%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7020242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate657.145lei
I2Active circulante692.179lei
I3Stocuri265.415lei
I4Creanțe236.662lei
I5Casa și conturi la bănci190.102lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii941.201lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri408.123lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă6.866.456lei
I14Venituri totale6.869.125lei
I15Cheltuieli totale6.589.392lei
I16Profit brut279.733lei
I18Profit net243.622lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați7

Indicatori · 2025

Marjă netă3,55%
Marjă brută4,07%
Rentabilitatea capitalurilor59,69%
Rentabilitatea activelor18,06%
Grad de îndatorare69,75%
Lichiditate curentă0,74
Cifră de afaceri pe salariat980.922lei
Fond de rulment-249.022lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
488,26%
Creștere anuală compusă
488,26%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1610 Tăierea și rindeluirea lemnului

Cele mai nou înregistrate în județul Suceava

Întrebări despre LOG TRADE S.R.L.

Ce cifră de afaceri are LOG TRADE S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 6.866.456 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 243.622 lei.
LOG TRADE S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus LOG TRADE S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are LOG TRADE S.R.L.?
7 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are LOG TRADE S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 941.201 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are LOG TRADE S.R.L.?
70 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
LOG TRADE S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are LOG TRADE S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 1610 — Tăierea şi rindeluirea lemnului.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .