TUR TRANSFER S.R.L.

Activă

4932 Transporturi cu taxiuri

TUR TRANSFER S.R.L. (CUI 49713015) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Tulcea, TULCEA, înregistrată la 6 martie 2024, cu activitatea principală „transporturi cu taxiuri” (CAEN 4932).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 394.364 lei, profit net de 33.280 lei, datorii de 626.365 lei, capitaluri proprii de 17.617 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 47 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

47

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

47 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.08 x
Îndatorare
97.26%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

394.364lei

Venituri totale

394.506lei

Rezultat net

33.280lei

Datorii

626.365lei

Capitaluri proprii

17.617lei

Capital de lucru

-576.563lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

197.182lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J36/136/2024
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2024000136361
Data înregistrării
6 martie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4932 — Transporturi cu taxiuri
Sediu social
JUD. TULCEA, MUN. TULCEA, STR. FRASINULUI, NR.3, BL.5, SC.B, ET.3, AP.14

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+241,2%
Profitul, față de anul trecut
+309,8%
Creștere anuală compusă
+241,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

47clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate2.74%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.08 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate8.44%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare97.26%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință241.15%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA4720242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate594.180lei
I2Active circulante49.802lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe3.500lei
I5Casa și conturi la bănci46.302lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii626.365lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri17.617lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă394.364lei
I14Venituri totale394.506lei
I15Cheltuieli totale353.722lei
I16Profit brut40.784lei
I18Profit net33.280lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă8,44%
Marjă brută10,34%
Rentabilitatea capitalurilor188,91%
Rentabilitatea activelor5,17%
Grad de îndatorare97,26%
Lichiditate curentă0,08
Cifră de afaceri pe salariat197.182lei
Fond de rulment-576.563lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
241,15%
Creștere anuală compusă
241,15%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale

Cele mai nou înregistrate în județul Tulcea

Întrebări despre TUR TRANSFER S.R.L.

Ce cifră de afaceri are TUR TRANSFER S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 394.364 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 33.280 lei.
TUR TRANSFER S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus TUR TRANSFER S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are TUR TRANSFER S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are TUR TRANSFER S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 626.365 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are TUR TRANSFER S.R.L.?
47 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
TUR TRANSFER S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are TUR TRANSFER S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4932 — Transporturi cu taxiuri.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .