RYN & ALEX MONTAJ S.R.L.

Activă

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

RYN & ALEX MONTAJ S.R.L. (CUI 49707528) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Budeşti, CĂLĂRAŞI, înregistrată la 5 martie 2024, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.452.720 lei, profit net de 114.569 lei, datorii de 268.845 lei, capitaluri proprii de 78.396 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 69 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

69

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

69 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
77.42%
Istoricul rezultatelor
1 ani

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.452.720lei

Venituri totale

1.452.772lei

Rezultat net

114.569lei

Datorii

268.845lei

Capitaluri proprii

78.396lei

Capital de lucru

75.453lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

726.360lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J51/176/2024
Data înregistrării
5 martie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
JUD. CĂLĂRAŞI, ORŞ. BUDEŞTI, STR. OITUZ, NR.11

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+7,4%
Profitul, față de anul trecut
+415%
Creștere anuală compusă
+7,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

69clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate22.58%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.28 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate7.89%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare77.42%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință7.42%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6920242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.943lei
I2Active circulante344.298lei
I3Stocuri92.636lei
I4Creanțe246.000lei
I5Casa și conturi la bănci5.662lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii268.845lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri78.396lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.452.720lei
I14Venituri totale1.452.772lei
I15Cheltuieli totale1.319.753lei
I16Profit brut133.019lei
I18Profit net114.569lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă7,89%
Marjă brută9,16%
Rentabilitatea capitalurilor146,14%
Rentabilitatea activelor32,99%
Grad de îndatorare77,42%
Lichiditate curentă1,28
Cifră de afaceri pe salariat726.360lei
Fond de rulment75.453lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
7,42%
Creștere anuală compusă
7,42%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Călărași

Întrebări despre RYN & ALEX MONTAJ S.R.L.

Ce cifră de afaceri are RYN & ALEX MONTAJ S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.452.720 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 114.569 lei.
RYN & ALEX MONTAJ S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus RYN & ALEX MONTAJ S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are RYN & ALEX MONTAJ S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are RYN & ALEX MONTAJ S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 268.845 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are RYN & ALEX MONTAJ S.R.L.?
69 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
RYN & ALEX MONTAJ S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are RYN & ALEX MONTAJ S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .