DENTALIS ART S.R.L.

Activă

8623 Activităţi de asistenţă stomatologică

DENTALIS ART S.R.L. (CUI 49692877) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Bistriţa Bârgăului Com. Bistriţa Bârgăului, BISTRIŢA-NĂSĂUD, înregistrată la 1 martie 2024, cu activitatea principală „activităţi de asistenţă stomatologică” (CAEN 8623).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 61.356 lei, profit net de 4.341 lei, datorii de 8.369 lei, capitaluri proprii de 1.518 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 67 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

67

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

67 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
84.65%
Istoricul rezultatelor
1 ani

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

61.356lei

Venituri totale

61.388lei

Rezultat net

4.341lei

Datorii

8.369lei

Capitaluri proprii

1.518lei

Capital de lucru

1.390lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

61.356lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J6/220/2024
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J06/220/2024
Data înregistrării
1 martie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
8623 — Activităţi de asistenţă stomatologică
Sediu social
JUD. BISTRIŢA-NĂSĂUD, SAT BISTRIŢA BÂRGĂULUI COM. BISTRIŢA BÂRGĂULUI, NR.351

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+71,4%
Profitul, față de anul trecut
+243,6%
Creștere anuală compusă
+71,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

67clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate15.35%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.17 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate7.08%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare84.65%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință71.43%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6720242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate128lei
I2Active circulante9.759lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe0lei
I5Casa și conturi la bănci9.759lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii8.369lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.518lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă61.356lei
I14Venituri totale61.388lei
I15Cheltuieli totale55.206lei
I16Profit brut6.182lei
I18Profit net4.341lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă7,08%
Marjă brută10,08%
Rentabilitatea capitalurilor285,97%
Rentabilitatea activelor43,91%
Grad de îndatorare84,65%
Lichiditate curentă1,17
Cifră de afaceri pe salariat61.356lei
Fond de rulment1.390lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
71,43%
Creștere anuală compusă
71,43%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8623 Activități de asistență stomatologică

Cele mai nou înregistrate în județul Bistrița-Năsăud

Întrebări despre DENTALIS ART S.R.L.

Ce cifră de afaceri are DENTALIS ART S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 61.356 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 4.341 lei.
DENTALIS ART S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus DENTALIS ART S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are DENTALIS ART S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are DENTALIS ART S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 8.369 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are DENTALIS ART S.R.L.?
67 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
DENTALIS ART S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are DENTALIS ART S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8623 — Activităţi de asistenţă stomatologică.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .