IMAGERIE MEDICALE S.R.L.

Activă

8622 Activităţi de asistenţă medicală specializată

IMAGERIE MEDICALE S.R.L. (CUI 49692702) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Vaduri Com. Alexandru cel Bun, NEAMŢ, înregistrată la 1 martie 2024, cu activitatea principală „activităţi de asistenţă medicală specializată” (CAEN 8622).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 305.075 lei, profit net de 230.596 lei, datorii de 26.524 lei, capitaluri proprii de 268.293 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 100 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

100

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

100 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

305.075lei

Venituri totale

305.083lei

Rezultat net

230.596lei

Datorii

26.524lei

Capitaluri proprii

268.293lei

Capital de lucru

266.786lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

305.075lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024000433338
Data înregistrării
1 martie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
8622 — Activităţi de asistenţă medicală specializată
Sediu social
JUD. NEAMŢ, SAT VADURI COM. ALEXANDRU CEL BUN, STR. ÎNVĂŢĂTORULUI, NR.22

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+54,4%
Profitul, față de anul trecut
+56,3%
Creștere anuală compusă
+54,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

100clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate91%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate11.06 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate75.59%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare9%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință54.43%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA10020242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.507lei
I2Active circulante293.310lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe270.898lei
I5Casa și conturi la bănci22.412lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii26.524lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri268.293lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă305.075lei
I14Venituri totale305.083lei
I15Cheltuieli totale65.517lei
I16Profit brut239.566lei
I18Profit net230.596lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă75,59%
Marjă brută78,53%
Rentabilitatea capitalurilor85,95%
Rentabilitatea activelor78,22%
Grad de îndatorare9%
Lichiditate curentă11,06
Cifră de afaceri pe salariat305.075lei
Fond de rulment266.786lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
54,43%
Creștere anuală compusă
54,43%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8622 Activități de asistență medicală specializată

Cele mai nou înregistrate în județul Neamț

Întrebări despre IMAGERIE MEDICALE S.R.L.

Ce cifră de afaceri are IMAGERIE MEDICALE S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 305.075 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 230.596 lei.
IMAGERIE MEDICALE S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus IMAGERIE MEDICALE S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are IMAGERIE MEDICALE S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are IMAGERIE MEDICALE S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 26.524 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are IMAGERIE MEDICALE S.R.L.?
100 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
IMAGERIE MEDICALE S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are IMAGERIE MEDICALE S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8622 — Activităţi de asistenţă medicală specializată.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .