WORLD IN STEEL S.R.L.

Activă

4322 Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat

WORLD IN STEEL S.R.L. (CUI 49686042) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Tulcea, TULCEA, înregistrată la 29 februarie 2024, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat” (CAEN 4322).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.128.220 lei, profit net de 769.814 lei, datorii de 80.395 lei, capitaluri proprii de 770.054 lei, 4 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 98 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

98

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

98 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.128.220lei

Venituri totale

1.128.232lei

Rezultat net

769.814lei

Datorii

80.395lei

Capitaluri proprii

770.054lei

Capital de lucru

735.937lei

Salariați

4

Cifră de afaceri pe salariat

282.055lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J36/130/2024
Data înregistrării
29 februarie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
Sediu social
JUD. TULCEA, MUN. TULCEA, STR. MIRON COSTIN, NR.32A, BL.K3, SC.C, ET.3, AP.16

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+2,4%
Profitul, față de anul trecut
+1%
Creștere anuală compusă
+2,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

98clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate90.55%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate10.15 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate68.23%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare9.45%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință2.37%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA9820242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate34.117lei
I2Active circulante816.332lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe716.442lei
I5Casa și conturi la bănci99.890lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii80.395lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri770.054lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.128.220lei
I14Venituri totale1.128.232lei
I15Cheltuieli totale327.346lei
I16Profit brut800.886lei
I18Profit net769.814lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați4

Indicatori · 2025

Marjă netă68,23%
Marjă brută70,99%
Rentabilitatea capitalurilor99,97%
Rentabilitatea activelor90,52%
Grad de îndatorare9,45%
Lichiditate curentă10,15
Cifră de afaceri pe salariat282.055lei
Fond de rulment735.937lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
2,37%
Creștere anuală compusă
2,37%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Cele mai nou înregistrate în județul Tulcea

Întrebări despre WORLD IN STEEL S.R.L.

Ce cifră de afaceri are WORLD IN STEEL S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.128.220 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 769.814 lei.
WORLD IN STEEL S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus WORLD IN STEEL S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are WORLD IN STEEL S.R.L.?
4 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are WORLD IN STEEL S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 80.395 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are WORLD IN STEEL S.R.L.?
98 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
WORLD IN STEEL S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are WORLD IN STEEL S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .