FAST AAX TRANS S.R.L.

Activă

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

FAST AAX TRANS S.R.L. (CUI 49685225) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Drobeta-Turnu Severin, MEHEDINŢI, înregistrată la 29 februarie 2024, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 576.206 lei, profit net de 3.914 lei, datorii de 501.604 lei, capitaluri proprii de 34.976 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 38 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

38

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

38 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Datoriile depășesc totalul activelor.
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
100.65%
Lichiditate
0.26 x

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

576.206lei

Venituri totale

696.896lei

Rezultat net

3.914lei

Datorii

501.604lei

Capitaluri proprii

34.976lei

Capital de lucru

-369.028lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

288.103lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J25/128/2024
Data înregistrării
29 februarie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
JUD. MEHEDINŢI, MUN. DROBETA-TURNU SEVERIN, CAL. TIMIŞOAREI, NR.59

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+372%
Profitul, față de anul trecut
-87,3%
Creștere anuală compusă
+372%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

38clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate7.02%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.26 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate0.68%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare100.65%

    Datoriile depășesc valoarea activelor.

  • Tendință372.04%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA3820242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate365.811lei
I2Active circulante132.576lei
I3Stocuri22.389lei
I4Creanțe105.524lei
I5Casa și conturi la bănci4.663lei
I6Cheltuieli în avans38.193lei

Pasiv

I7Datorii501.604lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri34.976lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă576.206lei
I14Venituri totale696.896lei
I15Cheltuieli totale691.754lei
I16Profit brut5.142lei
I18Profit net3.914lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă0,68%
Marjă brută0,89%
Rentabilitatea capitalurilor11,19%
Rentabilitatea activelor0,79%
Grad de îndatorare100,65%
Lichiditate curentă0,26
Cifră de afaceri pe salariat288.103lei
Fond de rulment-369.028lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
372,04%
Creștere anuală compusă
372,04%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Mehedinți

Întrebări despre FAST AAX TRANS S.R.L.

Ce cifră de afaceri are FAST AAX TRANS S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 576.206 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 3.914 lei.
FAST AAX TRANS S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FAST AAX TRANS S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are FAST AAX TRANS S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FAST AAX TRANS S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 501.604 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FAST AAX TRANS S.R.L.?
38 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FAST AAX TRANS S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FAST AAX TRANS S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .