PRV ILIES S.R.L.

Activă

1610 Tăierea şi rindeluirea lemnului

PRV ILIES S.R.L. (CUI 49666126) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Tureac Com. Tiha Bârgăului, BISTRIŢA-NĂSĂUD, înregistrată la 27 februarie 2024, cu activitatea principală „tăierea şi rindeluirea lemnului” (CAEN 1610).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 89.815 lei, profit net de 3.377 lei, datorii de 15.724 lei, capitaluri proprii de 17.434 lei, 0 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 88 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

88

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

88 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
3.76%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

89.815lei

Venituri totale

120.500lei

Rezultat net

3.377lei

Datorii

15.724lei

Capitaluri proprii

17.434lei

Capital de lucru

14.563lei

Salariați

0

Cifră de afaceri pe salariat

—

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J6/196/2024
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J06/196/2024
Data înregistrării
27 februarie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
1610 — Tăierea şi rindeluirea lemnului
Sediu social
JUD. BISTRIŢA-NĂSĂUD, SAT TUREAC COM. TIHA BÂRGĂULUI, NR.52

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+6,8%
Profitul, față de anul trecut
-75,6%
Creștere anuală compusă
+6,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Risc, 2025

88clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate52.58%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.93 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate3.76%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare47.42%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință6.75%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8820242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.871lei
I2Active circulante30.287lei
I3Stocuri21.322lei
I4Creanțe2.053lei
I5Casa și conturi la bănci6.912lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii15.724lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri17.434lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă89.815lei
I14Venituri totale120.500lei
I15Cheltuieli totale116.480lei
I16Profit brut4.020lei
I18Profit net3.377lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați0

Indicatori · 2025

Marjă netă3,76%
Marjă brută4,48%
Rentabilitatea capitalurilor19,37%
Rentabilitatea activelor10,18%
Grad de îndatorare47,42%
Lichiditate curentă1,93
Cifră de afaceri pe salariat—
Fond de rulment14.563lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
6,75%
Creștere anuală compusă
6,75%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1610 Tăierea și rindeluirea lemnului

Cele mai nou înregistrate în județul Bistrița-Năsăud

Întrebări despre PRV ILIES S.R.L.

Ce cifră de afaceri are PRV ILIES S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 89.815 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 3.377 lei.
PRV ILIES S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PRV ILIES S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are PRV ILIES S.R.L.?
0 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PRV ILIES S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 15.724 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PRV ILIES S.R.L.?
88 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PRV ILIES S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PRV ILIES S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 1610 — Tăierea şi rindeluirea lemnului.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .