GSC EVATECH S.R.L.

Activă

7120 Activităţi de testări şi analize tehnice

GSC EVATECH S.R.L. (CUI 49626733) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Oneşti, BACĂU, înregistrată la 20 februarie 2024, cu activitatea principală „activităţi de testări şi analize tehnice” (CAEN 7120).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 280.494 lei, profit net de 134.713 lei, datorii de 153.221 lei, capitaluri proprii de 56.853 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 78 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

78

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

78 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
72.94%
Solvabilitate
27.06%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

280.494lei

Venituri totale

280.499lei

Rezultat net

134.713lei

Datorii

153.221lei

Capitaluri proprii

56.853lei

Capital de lucru

3.615lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

280.494lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J4/286/2024
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J04/286/2024
Data înregistrării
20 februarie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
7120 — Activităţi de testări şi analize tehnice
Sediu social
JUD. BACĂU, MUN. ONEŞTI, STR. DR. VICTOR BABEŞ, NR.7, SC.C, AP.29

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+123,7%
Profitul, față de anul trecut
+159,6%
Creștere anuală compusă
+123,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

78clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate27.06%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.02 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate48.03%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare72.94%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință123.72%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7820242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate53.238lei
I2Active circulante156.836lei
I3Stocuri759lei
I4Creanțe6.731lei
I5Casa și conturi la bănci149.346lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii153.221lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri56.853lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă280.494lei
I14Venituri totale280.499lei
I15Cheltuieli totale142.980lei
I16Profit brut137.519lei
I18Profit net134.713lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă48,03%
Marjă brută49,03%
Rentabilitatea capitalurilor236,95%
Rentabilitatea activelor64,13%
Grad de îndatorare72,94%
Lichiditate curentă1,02
Cifră de afaceri pe salariat280.494lei
Fond de rulment3.615lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
123,72%
Creștere anuală compusă
123,72%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7120 Activități de testări și analize tehnice

Cele mai nou înregistrate în județul Bacău

Întrebări despre GSC EVATECH S.R.L.

Ce cifră de afaceri are GSC EVATECH S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 280.494 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 134.713 lei.
GSC EVATECH S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GSC EVATECH S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are GSC EVATECH S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GSC EVATECH S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 153.221 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GSC EVATECH S.R.L.?
78 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GSC EVATECH S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GSC EVATECH S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 7120 — Activităţi de testări şi analize tehnice.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .