PLEŞA LINE S.R.L.

Activă

8553 Şcoli de conducere (pilotaj)

PLEŞA LINE S.R.L. (CUI 49624465) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, CLUJ, înregistrată la 20 februarie 2024, cu activitatea principală „şcoli de conducere (pilotaj)” (CAEN 8553).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 270.020 lei, pierdere netă de 1.339 lei, datorii de 20.163 lei, capitaluri proprii de 103.983 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 74 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

74

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

74 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Anul analizat s-a încheiat cu pierdere.
Profitabilitate
-0.5%
Istoricul rezultatelor
1 ani

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

270.020lei

Venituri totale

270.020lei

Rezultat net

-1.339lei

Datorii

20.163lei

Capitaluri proprii

103.983lei

Capital de lucru

13.037lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

90.007lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J12/940/2024
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2024000940128
Data înregistrării
20 februarie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
8553 — Şcoli de conducere (pilotaj)
Sediu social
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. TRAIAN VUIA, NR.53A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+17,3%
Profitul, față de anul trecut
-101,3%
Creștere anuală compusă
+17,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

74clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate83.76%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.65 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate-0.5%

    Anul s-a încheiat cu pierdere.

  • Îndatorare16.24%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință17.33%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7420242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate90.946lei
I2Active circulante33.200lei
I3Stocuri12.544lei
I4Creanțe3.390lei
I5Casa și conturi la bănci17.266lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii20.163lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri103.983lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă270.020lei
I14Venituri totale270.020lei
I15Cheltuieli totale268.378lei
I16Profit brut1.642lei
I18Profit net0lei
I19Pierdere netă1.339lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă-0,5%
Marjă brută0,61%
Rentabilitatea capitalurilor-1,29%
Rentabilitatea activelor-1,08%
Grad de îndatorare16,24%
Lichiditate curentă1,65
Cifră de afaceri pe salariat90.007lei
Fond de rulment13.037lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
17,33%
Creștere anuală compusă
17,33%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea P · Învățământ

8553 Școli de conducere (pilotaj)

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre PLEŞA LINE S.R.L.

Ce cifră de afaceri are PLEŞA LINE S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 270.020 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost -1.339 lei.
PLEŞA LINE S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PLEŞA LINE S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are PLEŞA LINE S.R.L.?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PLEŞA LINE S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 20.163 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PLEŞA LINE S.R.L.?
74 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PLEŞA LINE S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PLEŞA LINE S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8553 — Şcoli de conducere (pilotaj).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .