OPTIMUS CARAVAN CENTRUM S.R.L.

Activă

4519 Comerţ cu alte autovehicule

OPTIMUS CARAVAN CENTRUM S.R.L. (CUI 49624040) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Leş Com. Nojorid, BIHOR, înregistrată la 20 februarie 2024, cu activitatea principală „comerţ cu alte autovehicule” (CAEN 4519).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 461.197 lei, profit net de 135.341 lei, datorii de 551.197 lei, capitaluri proprii de 213.499 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 84 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

84

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

84 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
64.07%
Solvabilitate
24.82%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

461.197lei

Venituri totale

463.748lei

Rezultat net

135.341lei

Datorii

551.197lei

Capitaluri proprii

213.499lei

Capital de lucru

309.136lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

461.197lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J5/514/2024
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J05/514/2024
Data înregistrării
20 februarie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4519 — Comerţ cu alte autovehicule
Sediu social
JUD. BIHOR, SAT LEŞ COM. NOJORID, LEŞ, NR.89C

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+25,3%
Profitul, față de anul trecut
+73,6%
Creștere anuală compusă
+25,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

84clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate24.82%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.56 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate29.35%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare64.07%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință25.33%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8420242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate0lei
I2Active circulante860.333lei
I3Stocuri426.140lei
I4Creanțe378.502lei
I5Casa și conturi la bănci55.691lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii551.197lei
I8Venituri în avans95.637lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri213.499lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă461.197lei
I14Venituri totale463.748lei
I15Cheltuieli totale323.518lei
I16Profit brut140.230lei
I18Profit net135.341lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă29,35%
Marjă brută30,41%
Rentabilitatea capitalurilor63,39%
Rentabilitatea activelor15,73%
Grad de îndatorare64,07%
Lichiditate curentă1,56
Cifră de afaceri pe salariat461.197lei
Fond de rulment309.136lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
25,33%
Creștere anuală compusă
25,33%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4519 Comerț cu alte autovehicule

Cele mai nou înregistrate în județul Bihor

Întrebări despre OPTIMUS CARAVAN CENTRUM S.R.L.

Ce cifră de afaceri are OPTIMUS CARAVAN CENTRUM S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 461.197 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 135.341 lei.
OPTIMUS CARAVAN CENTRUM S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus OPTIMUS CARAVAN CENTRUM S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are OPTIMUS CARAVAN CENTRUM S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are OPTIMUS CARAVAN CENTRUM S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 551.197 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are OPTIMUS CARAVAN CENTRUM S.R.L.?
84 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
OPTIMUS CARAVAN CENTRUM S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are OPTIMUS CARAVAN CENTRUM S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4519 — Comerţ cu alte autovehicule.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .