CRC WORLDTRADE S.R.L.

Activă

3530 Furnizarea de abur şi aer condiţionat

CRC WORLDTRADE S.R.L. (CUI 49620978) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Râmnicu Vâlcea, VÂLCEA, înregistrată la 19 februarie 2024, cu activitatea principală „furnizarea de abur şi aer condiţionat” (CAEN 3530).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 244.272 lei, profit net de 5.107 lei, datorii de 269.589 lei, capitaluri proprii de 32.897 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 67 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

67

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

67 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
89.12%
Solvabilitate
10.88%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

244.272lei

Venituri totale

244.272lei

Rezultat net

5.107lei

Datorii

269.589lei

Capitaluri proprii

32.897lei

Capital de lucru

32.525lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

244.272lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024000139386
Data înregistrării
19 februarie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
3530 — Furnizarea de abur şi aer condiţionat
Sediu social
JUD. VÂLCEA, MUN. RÂMNICU VÂLCEA, STR. UZINEI, NR.1, PAVILION ADMINISTRATIV. SALA 7

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+714,2%
Profitul, față de anul trecut
-34,4%
Creștere anuală compusă
+714,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

67clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate10.88%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.12 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate2.09%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare89.12%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință714.24%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6720242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate372lei
I2Active circulante302.114lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe295.569lei
I5Casa și conturi la bănci6.545lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii269.589lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri32.897lei
I11Capital subscris vărsat20.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă244.272lei
I14Venituri totale244.272lei
I15Cheltuieli totale238.408lei
I16Profit brut5.864lei
I18Profit net5.107lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă2,09%
Marjă brută2,4%
Rentabilitatea capitalurilor15,52%
Rentabilitatea activelor1,69%
Grad de îndatorare89,12%
Lichiditate curentă1,12
Cifră de afaceri pe salariat244.272lei
Fond de rulment32.525lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
714,24%
Creștere anuală compusă
714,24%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea D · Energie electrică, termică, gaze și aer condiționat

3530 Furnizarea de abur și aer condiționat

Cele mai nou înregistrate în județul Vâlcea

Întrebări despre CRC WORLDTRADE S.R.L.

Ce cifră de afaceri are CRC WORLDTRADE S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 244.272 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 5.107 lei.
CRC WORLDTRADE S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CRC WORLDTRADE S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are CRC WORLDTRADE S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CRC WORLDTRADE S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 269.589 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CRC WORLDTRADE S.R.L.?
67 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CRC WORLDTRADE S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CRC WORLDTRADE S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 3530 — Furnizarea de abur şi aer condiţionat.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .