SLVPREST 2024 S.R.L.

ActivăÎn insolvență

8121 Activităţi generale de curăţenie a clădirilor

SLVPREST 2024 S.R.L. (CUI 49608796) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Galaţi, GALAŢI, înregistrată la 16 februarie 2024, cu activitatea principală „activităţi generale de curăţenie a clădirilor” (CAEN 8121).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.780.014 lei, profit net de 1.168.501 lei, datorii de 604.564 lei, capitaluri proprii de 1.218.895 lei, 20 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 20 din 100, clasa E — risc foarte ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

20

Scor de risc · clasa E

Risc foarte ridicat

20 din 100: firma e în insolvență în 2025, iar scorul e plafonat la clasa E — din bilanțul anului ieșea un punctaj de 100.

Firma e în insolvență din 2025.

Scorul anilor de la 2025 încoace e plafonat la clasa E, oricât de bine ar arăta cifrele din bilanț: datoriile unei firme în procedură se plătesc în ordinea stabilită de lege și din ce se recuperează din averea ei, nu la termenele din contract.

Ce s-a publicat în BPICine are de luat bani

35506580
EDCBA
  • Firma e în insolvență; dosarul s-a deschis în 2025.

Din cei șase factori ieșeau 100 de puncte, dar scorul e plafonat la 20: o firmă în situația asta nu poate fi socotită mai bună de atât, oricât de bine ar arăta restul cifrelor.

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Singurul lucru din afara bilanțului care intră în el e deschiderea dosarului de insolvență, ca plafon. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.780.014lei

Venituri totale

2.405.812lei

Rezultat net

1.168.501lei

Datorii

604.564lei

Capitaluri proprii

1.218.895lei

Capital de lucru

1.218.895lei

Salariați

20

Cifră de afaceri pe salariat

89.001lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă · În insolvență
Mențiune în registru
este sub incidenţa Legii nr. 85/2014, insolvenţă
Nr. registrul comerțului
J17/310/2024
Data înregistrării
16 februarie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
8121 — Activităţi generale de curăţenie a clădirilor
Sediu social
JUD. GALAŢI, MUN. GALAŢI, STR. RĂZBOIENI, NR.11

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+255,6%
Profitul, față de anul trecut
+2.228%
Creștere anuală compusă
+255,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

20clasa E

Risc foarte ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate66.85%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate3.02 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate65.65%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare33.15%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință255.62%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA2020242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate0lei
I2Active circulante1.823.459lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe1.778.971lei
I5Casa și conturi la bănci44.488lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii604.564lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.218.895lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.780.014lei
I14Venituri totale2.405.812lei
I15Cheltuieli totale1.052.560lei
I16Profit brut1.353.252lei
I18Profit net1.168.501lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați20

Indicatori · 2025

Marjă netă65,65%
Marjă brută76,02%
Rentabilitatea capitalurilor95,87%
Rentabilitatea activelor64,08%
Grad de îndatorare33,15%
Lichiditate curentă3,02
Cifră de afaceri pe salariat89.001lei
Fond de rulment1.218.895lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
255,62%
Creștere anuală compusă
255,62%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea N · Servicii administrative și de suport

8121 Activități generale de curățenie a clădirilor

Cele mai nou înregistrate în județul Galați

Întrebări despre SLVPREST 2024 S.R.L.

Ce cifră de afaceri are SLVPREST 2024 S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.780.014 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.168.501 lei.
SLVPREST 2024 S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SLVPREST 2024 S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are SLVPREST 2024 S.R.L.?
20 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SLVPREST 2024 S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 604.564 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SLVPREST 2024 S.R.L.?
20 din 100, clasa E (risc foarte ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SLVPREST 2024 S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SLVPREST 2024 S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8121 — Activităţi generale de curăţenie a clădirilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .