IMORAVOO S.R.L.

Activă

4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară

IMORAVOO S.R.L. (CUI 49574138) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Timişoara, TIMIŞ, înregistrată la 12 februarie 2024, cu activitatea principală „dezvoltare (promovare) imobiliară” (CAEN 4110).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.392.128 lei, profit net de 387.277 lei, datorii de 1.410.074 lei, capitaluri proprii de 431.958 lei, 0 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 66 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

66

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

66 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.46 x
Îndatorare
76.55%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.392.128lei

Venituri totale

1.665.246lei

Rezultat net

387.277lei

Datorii

1.410.074lei

Capitaluri proprii

431.958lei

Capital de lucru

-762.064lei

Salariați

0

Cifră de afaceri pe salariat

—

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J35/591/2024
Data înregistrării
12 februarie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4110 — Dezvoltare (promovare) imobiliară
Sediu social
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, STR. GEORGE RANETTI, NR.18, CAMERA 1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+2.816,1%
Profitul, față de anul trecut
+770,7%
Creștere anuală compusă
+2.816,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Risc, 2025

66clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate23.45%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.46 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate16.19%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare76.55%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință2816.13%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6620242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.194.022lei
I2Active circulante648.010lei
I3Stocuri304.820lei
I4Creanțe3.628lei
I5Casa și conturi la bănci339.562lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.410.074lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri431.958lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.392.128lei
I14Venituri totale1.665.246lei
I15Cheltuieli totale1.204.112lei
I16Profit brut461.134lei
I18Profit net387.277lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați0

Indicatori · 2025

Marjă netă16,19%
Marjă brută19,28%
Rentabilitatea capitalurilor89,66%
Rentabilitatea activelor21,02%
Grad de îndatorare76,55%
Lichiditate curentă0,46
Cifră de afaceri pe salariat—
Fond de rulment-762.064lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
2.816,13%
Creștere anuală compusă
2.816,13%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară

Cele mai nou înregistrate în județul Timiș

Întrebări despre IMORAVOO S.R.L.

Ce cifră de afaceri are IMORAVOO S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.392.128 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 387.277 lei.
IMORAVOO S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus IMORAVOO S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are IMORAVOO S.R.L.?
0 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are IMORAVOO S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.410.074 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are IMORAVOO S.R.L.?
66 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
IMORAVOO S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are IMORAVOO S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4110 — Dezvoltare (promovare) imobiliară.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .