AGRO CONS DRG S.R.L.

Activă

0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase

AGRO CONS DRG S.R.L. (CUI 49551576) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Târnova Com. Târnova, CARAŞ-SEVERIN, înregistrată la 7 februarie 2024, cu activitatea principală „cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase” (CAEN 0111).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.796.415 lei, profit net de 12.732 lei, datorii de 1.549.875 lei, capitaluri proprii de 166.163 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 39 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

39

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

39 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Datoriile depășesc totalul activelor.
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.

Din cei șase factori ieșeau 46 de puncte, dar scorul e plafonat la 39: o firmă în situația asta nu poate fi socotită mai bună de atât, oricât de bine ar arăta restul cifrelor.

Îndatorare
104.81%
Lichiditate
0.23 x

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.796.415lei

Venituri totale

1.849.045lei

Rezultat net

12.732lei

Datorii

1.549.875lei

Capitaluri proprii

166.163lei

Capital de lucru

-1.187.971lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

598.805lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024000075116
Data înregistrării
7 februarie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
0111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase
Sediu social
JUD. CARAŞ-SEVERIN, SAT TÂRNOVA COM. TÂRNOVA, TÎRNOVA, NR.189

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+89,4%
Profitul, față de anul trecut
-91,7%
Creștere anuală compusă
+89,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

39clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate11.24%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.23 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate0.71%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare104.81%

    Datoriile depășesc valoarea activelor.

  • Tendință89.42%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA3920242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.116.827lei
I2Active circulante361.904lei
I3Stocuri114.692lei
I4Creanțe164.013lei
I5Casa și conturi la bănci83.199lei
I6Cheltuieli în avans237.307lei

Pasiv

I7Datorii1.549.875lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri166.163lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.796.415lei
I14Venituri totale1.849.045lei
I15Cheltuieli totale1.820.036lei
I16Profit brut29.009lei
I18Profit net12.732lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă0,71%
Marjă brută1,61%
Rentabilitatea capitalurilor7,66%
Rentabilitatea activelor0,86%
Grad de îndatorare104,81%
Lichiditate curentă0,23
Cifră de afaceri pe salariat598.805lei
Fond de rulment-1.187.971lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
89,42%
Creștere anuală compusă
89,42%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

Cele mai nou înregistrate în județul Caraș-Severin

Întrebări despre AGRO CONS DRG S.R.L.

Ce cifră de afaceri are AGRO CONS DRG S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.796.415 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 12.732 lei.
AGRO CONS DRG S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus AGRO CONS DRG S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are AGRO CONS DRG S.R.L.?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are AGRO CONS DRG S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.549.875 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are AGRO CONS DRG S.R.L.?
39 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
AGRO CONS DRG S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are AGRO CONS DRG S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .