AGRO CONS DRG S.R.L.
Activă0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase
AGRO CONS DRG S.R.L. (CUI 49551576) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Târnova Com. Târnova, CARAŞ-SEVERIN, înregistrată la 7 februarie 2024, cu activitatea principală „cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase” (CAEN 0111).
A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.796.415 lei, profit net de 12.732 lei, datorii de 1.549.875 lei, capitaluri proprii de 166.163 lei, 3 salariați.
Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 39 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.
Din bilanțul depus pe 2025
Toți cei 2 ani, cu grafice și indicatori →Scor de risc · clasa D
Risc ridicat
39 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.
- Datoriile depășesc totalul activelor.
- Activele circulante nu acoperă datoriile.
Din cei șase factori ieșeau 46 de puncte, dar scorul e plafonat la 39: o firmă în situația asta nu poate fi socotită mai bună de atât, oricât de bine ar arăta restul cifrelor.
- Îndatorare
- 104.81%
- Lichiditate
- 0.23 x
Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.
Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul
Cifra de afaceri
1.796.415lei
Venituri totale
1.849.045lei
Rezultat net
12.732lei
Datorii
1.549.875lei
Capitaluri proprii
166.163lei
Capital de lucru
-1.187.971lei
Salariați
3
Cifră de afaceri pe salariat
598.805lei
Identitate și situație fiscală
ANAF, Registrul comerțului
În registrul comerțului
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Tip entitate
- SRL
- Stare
- Activă
- Nr. registrul comerțului
- J2024000075116
- Data înregistrării
- 7 februarie 2024
Activitate și sediu
- Activitate principală
- 0111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase
- Sediu social
- JUD. CARAŞ-SEVERIN, SAT TÂRNOVA COM. TÂRNOVA, TÎRNOVA, NR.189
Situație fiscală
TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.
Date de contact și reprezentanți
Declarații fiscale, registru, surse publice
Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali
Situații financiare
Ministerul Finanțelor
Evoluția firmei
2024–2025, în lei
Cifra de afaceri și profitul
Salariați
- Cifra de afaceri, față de 2024
- +89,4%
- Profitul, față de anul trecut
- -91,7%
- Creștere anuală compusă
- +89,4%
Cifra de afaceri
Venitul din activitatea de bază.
Profitul sau pierderea
Rezultatul net al exercițiului.
Active totale
Imobilizate plus circulante.
Datorii
Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.
Capitaluri proprii
Ce rămâne acționarilor după datorii.
Salariați
Numărul mediu din cursul anului.
Cifra de afaceri pe salariat
Cât produce, în medie, un angajat.
Risc, 2025
Risc ridicat
Ce l-a dat
- Solvabilitate11.24%
Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.
- Lichiditate0.23 x
Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.
- Profitabilitate0.71%
Marjă netă foarte subțire.
- Îndatorare104.81%
Datoriile depășesc valoarea activelor.
- Tendință89.42%
Creștere puternică a cifrei de afaceri.
- Istoricul rezultatelor0 ani
Fără pierderi în anii analizați.
Evoluția scorului
2024–2025, exercițiu cu exercițiuApasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.
2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială
Activ
Pasiv
Contul de profit și pierdere
Indicatori · 2025
Cifra de afaceri în timp
- Creștere în ultimul an
- 89,42%
- Creștere anuală compusă
- 89,42%
Acționari și asociați
Citite cu AI din actele firmei
Cine deține firma, cu procentele
Datorii la bugetul de stat
ANAF, listele de restanțe
Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric
Achiziții publice
SICAP
Contractele publice, cu clienții și valorile lor
Licențe și autorizații
ARR, ANRE
Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor
Activități CAEN autorizate
Registrul comerțului
Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală
Dosare în instanță
Portalul instanțelor de judecată
Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei
Buletinul Procedurilor de Insolvență
BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele
Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență
Creditorii din insolvență
BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar
Cine are de luat bani de la firmă și cât
Monitorul Oficial
Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a
Actele publicate în Monitorul Oficial
Firme din același domeniu
Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit
0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
Cele mai nou înregistrate în județul Caraș-Severin
- IANOŞIGA MARIANA PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ CUI 55755635 · Sat Armeniş Com. Armeniş · înființată 26.10.2026PFA
- POPOVICI ECATERINA ÎNTREPRINDERE INDIVIDUALĂ CUI 55652427 · Sat Pătaş Com. Prigor · înființată 30.09.2026II
- HÎNDA STANCA ÎNTREPRINDERE INDIVIDUALĂ CUI 55639363 · Sat Pătaş Com. Prigor · înființată 28.09.2026II
- CLEVETI IOAN PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ CUI 55476851 · Sat Sălbăgelu Nou Com. Sacu · înființată 24.08.2026PFA
- GROZĂVESCU ICONIA PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ CUI 55370809 · Sat Armeniş Com. Armeniş · înființată 03.08.2026PFA
- MASAY HARY-SEBASTIAN PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ CUI 55314094 · Sat Măureni Com. Măureni · înființată 24.07.2026TVAPFA
Întrebări despre AGRO CONS DRG S.R.L.
- Ce cifră de afaceri are AGRO CONS DRG S.R.L.?
- În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.796.415 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 12.732 lei.
- AGRO CONS DRG S.R.L. mai este activă?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
- Câte bilanțuri a depus AGRO CONS DRG S.R.L.?
- 2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
- Câți angajați are AGRO CONS DRG S.R.L.?
- 3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
- Ce datorii are AGRO CONS DRG S.R.L.?
- În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.549.875 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
- Ce scor de risc are AGRO CONS DRG S.R.L.?
- 39 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
- AGRO CONS DRG S.R.L. este în insolvență?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
- Ce cod CAEN are AGRO CONS DRG S.R.L.?
- Activitatea principală este CAEN 0111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase.
Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .