ATHERA S.R.L.

Activă

4791 Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

ATHERA S.R.L. (CUI 49549002) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Galda de Jos Com. Galda de Jos, ALBA, înregistrată la 7 februarie 2024, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin internet” (CAEN 4791).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 3.245.890 lei, profit net de 1.398.626 lei, datorii de 138.125 lei, capitaluri proprii de 1.399.262 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 100 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

100

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

100 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

3.245.890lei

Venituri totale

3.247.044lei

Rezultat net

1.398.626lei

Datorii

138.125lei

Capitaluri proprii

1.399.262lei

Capital de lucru

1.344.184lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

3.245.890lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024000130017
Data înregistrării
7 februarie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4791 — Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Sediu social
JUD. ALBA, SAT GALDA DE JOS COM. GALDA DE JOS, STR. PRINCIPALĂ, NR.92

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+136,3%
Profitul, față de anul trecut
+82,1%
Creștere anuală compusă
+136,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

100clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate91.02%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate10.73 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate43.09%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare8.98%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință136.26%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA10020242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate55.078lei
I2Active circulante1.482.309lei
I3Stocuri261.078lei
I4Creanțe677.387lei
I5Casa și conturi la bănci543.844lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii138.125lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.399.262lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă3.245.890lei
I14Venituri totale3.247.044lei
I15Cheltuieli totale1.603.109lei
I16Profit brut1.643.935lei
I18Profit net1.398.626lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă43,09%
Marjă brută50,65%
Rentabilitatea capitalurilor99,95%
Rentabilitatea activelor90,97%
Grad de îndatorare8,98%
Lichiditate curentă10,73
Cifră de afaceri pe salariat3,25 mil.lei
Fond de rulment1.344.184lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
136,26%
Creștere anuală compusă
136,26%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

Cele mai nou înregistrate în județul Alba

Întrebări despre ATHERA S.R.L.

Ce cifră de afaceri are ATHERA S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 3.245.890 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.398.626 lei.
ATHERA S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ATHERA S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are ATHERA S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ATHERA S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 138.125 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ATHERA S.R.L.?
100 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ATHERA S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ATHERA S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4791 — Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .