NICU FOREST S.R.L.

Activă

0220 Exploatarea forestieră

NICU FOREST S.R.L. (CUI 49540194) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Vama Com. Vama, SATU MARE, înregistrată la 6 februarie 2024, cu activitatea principală „exploatarea forestieră” (CAEN 0220).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 360.420 lei, profit net de 26.339 lei, datorii de 100.909 lei, capitaluri proprii de 31.036 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 69 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

69

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

69 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.57 x
Îndatorare
76.48%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

360.420lei

Venituri totale

345.920lei

Rezultat net

26.339lei

Datorii

100.909lei

Capitaluri proprii

31.036lei

Capital de lucru

-43.448lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

180.210lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J30/135/2024
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2024000135304
Data înregistrării
6 februarie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
0220 — Exploatarea forestieră
Sediu social
JUD. SATU MARE, SAT VAMA COM. VAMA, STR. UNIRII, NR.39

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+214,1%
Profitul, față de anul trecut
+485,7%
Creștere anuală compusă
+214,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

69clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate23.52%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.57 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate7.31%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare76.48%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință214.12%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6920242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate74.484lei
I2Active circulante57.461lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe28.890lei
I5Casa și conturi la bănci28.571lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii100.909lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri31.036lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă360.420lei
I14Venituri totale345.920lei
I15Cheltuieli totale314.246lei
I16Profit brut31.674lei
I18Profit net26.339lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă7,31%
Marjă brută8,79%
Rentabilitatea capitalurilor84,87%
Rentabilitatea activelor19,96%
Grad de îndatorare76,48%
Lichiditate curentă0,57
Cifră de afaceri pe salariat180.210lei
Fond de rulment-43.448lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
214,12%
Creștere anuală compusă
214,12%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0220 Exploatarea forestieră

Cele mai nou înregistrate în județul Satu Mare

Întrebări despre NICU FOREST S.R.L.

Ce cifră de afaceri are NICU FOREST S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 360.420 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 26.339 lei.
NICU FOREST S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus NICU FOREST S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are NICU FOREST S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are NICU FOREST S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 100.909 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are NICU FOREST S.R.L.?
69 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
NICU FOREST S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are NICU FOREST S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0220 — Exploatarea forestieră.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .