C&C SIB ACTIV S.R.L.

Activă

3832 Recuperarea materialelor reciclabile sortate

C&C SIB ACTIV S.R.L. (CUI 49515263) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Sibiu, SIBIU, înregistrată la 1 februarie 2024, cu activitatea principală „recuperarea materialelor reciclabile sortate” (CAEN 3832).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.353.729 lei, profit net de 163.632 lei, datorii de 72.355 lei, capitaluri proprii de 875.603 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 100 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

100

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

100 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.353.729lei

Venituri totale

1.353.965lei

Rezultat net

163.632lei

Datorii

72.355lei

Capitaluri proprii

875.603lei

Capital de lucru

875.588lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

1.353.729lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024000206325
Data înregistrării
1 februarie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
3832 — Recuperarea materialelor reciclabile sortate
Sediu social
JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. EDUARD ALBERT BIELZ, NR.22

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+39,3%
Profitul, față de anul trecut
-77%
Creștere anuală compusă
+39,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

100clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate92.37%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate13.1 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate12.09%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare7.63%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință39.26%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA10020242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate15lei
I2Active circulante947.943lei
I3Stocuri2.458lei
I4Creanțe665.351lei
I5Casa și conturi la bănci280.134lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii72.355lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri875.603lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.353.729lei
I14Venituri totale1.353.965lei
I15Cheltuieli totale1.155.808lei
I16Profit brut198.157lei
I18Profit net163.632lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă12,09%
Marjă brută14,64%
Rentabilitatea capitalurilor18,69%
Rentabilitatea activelor17,26%
Grad de îndatorare7,63%
Lichiditate curentă13,10
Cifră de afaceri pe salariat1,35 mil.lei
Fond de rulment875.588lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
39,26%
Creștere anuală compusă
39,26%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3832 Activități ale gropilor de gunoi sau ale depozitelor permanente de deșeuri

Cele mai nou înregistrate în județul Sibiu

Întrebări despre C&C SIB ACTIV S.R.L.

Ce cifră de afaceri are C&C SIB ACTIV S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.353.729 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 163.632 lei.
C&C SIB ACTIV S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus C&C SIB ACTIV S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are C&C SIB ACTIV S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are C&C SIB ACTIV S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 72.355 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are C&C SIB ACTIV S.R.L.?
100 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
C&C SIB ACTIV S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are C&C SIB ACTIV S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 3832 — Recuperarea materialelor reciclabile sortate.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .