TRANS DAGRO FARM S.R.L.

Activă

0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase

TRANS DAGRO FARM S.R.L. (CUI 49506974) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Finteuşu Mare Orş. Şomcuta Mare, MARAMUREŞ, înregistrată la 31 ianuarie 2024, cu activitatea principală „cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase” (CAEN 0111).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 457.960 lei, profit net de 46.603 lei, datorii de 635.623 lei, capitaluri proprii de 101.436 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 68 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

68

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

68 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
86.68%
Lichiditate
0.72 x

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

457.960lei

Venituri totale

605.117lei

Rezultat net

46.603lei

Datorii

635.623lei

Capitaluri proprii

101.436lei

Capital de lucru

-178.312lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

457.960lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024000172248
Data înregistrării
31 ianuarie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
0111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase
Sediu social
JUD. MARAMUREŞ, SAT FINTEUŞU MARE ORŞ. ŞOMCUTA MARE, FINTEUŞU MARE, NR.23

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+56,7%
Profitul, față de anul trecut
-14,4%
Creștere anuală compusă
+56,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

68clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate13.83%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.72 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate10.18%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare86.68%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință56.71%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6820242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate276.016lei
I2Active circulante457.311lei
I3Stocuri381.860lei
I4Creanțe45.793lei
I5Casa și conturi la bănci29.658lei
I6Cheltuieli în avans3.732lei

Pasiv

I7Datorii635.623lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri101.436lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă457.960lei
I14Venituri totale605.117lei
I15Cheltuieli totale549.607lei
I16Profit brut55.510lei
I18Profit net46.603lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă10,18%
Marjă brută12,12%
Rentabilitatea capitalurilor45,94%
Rentabilitatea activelor6,36%
Grad de îndatorare86,68%
Lichiditate curentă0,72
Cifră de afaceri pe salariat457.960lei
Fond de rulment-178.312lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
56,71%
Creștere anuală compusă
56,71%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

Cele mai nou înregistrate în județul Maramureș

Întrebări despre TRANS DAGRO FARM S.R.L.

Ce cifră de afaceri are TRANS DAGRO FARM S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 457.960 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 46.603 lei.
TRANS DAGRO FARM S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus TRANS DAGRO FARM S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are TRANS DAGRO FARM S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are TRANS DAGRO FARM S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 635.623 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are TRANS DAGRO FARM S.R.L.?
68 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
TRANS DAGRO FARM S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are TRANS DAGRO FARM S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .