2024 GAS STATION S.R.L.
Activă4730 Comerţ cu amănuntul al carburanţilor pentru autovehicule în magazine specializate
2024 GAS STATION S.R.L. (CUI 49493211) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 30 ianuarie 2024, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul al carburanţilor pentru autovehicule în magazine specializate” (CAEN 4730).
A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 3.511.526 lei, profit net de 10.220 lei, datorii de 430.186 lei, capitaluri proprii de 14.039 lei, 2 salariați.
Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 54 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.
Din bilanțul depus pe 2025
Toți cei 2 ani, cu grafice și indicatori →Scor de risc · clasa C
Risc moderat
54 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.
- Îndatorare
- 96.84%
- Solvabilitate
- 3.16%
Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.
Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul
Cifra de afaceri
3.511.526lei
Venituri totale
3.521.294lei
Rezultat net
10.220lei
Datorii
430.186lei
Capitaluri proprii
14.039lei
Capital de lucru
14.039lei
Salariați
2
Cifră de afaceri pe salariat
1.755.763lei
Identitate și situație fiscală
ANAF, Registrul comerțului
În registrul comerțului
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Tip entitate
- SRL
- Stare
- Activă
- Nr. registrul comerțului
- J40/1773/2024
- Nr. registrul comerțului, forma nouă
- J2024001773404
- Data înregistrării
- 30 ianuarie 2024
Activitate și sediu
- Activitate principală
- 4730 — Comerţ cu amănuntul al carburanţilor pentru autovehicule în magazine specializate
- Sediu social
- MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, BLD NICOLAE BĂLCESCU, NR.30, ET.3, AP.3
Situație fiscală
TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.
Date de contact și reprezentanți
Declarații fiscale, registru, surse publice
Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali
Situații financiare
Ministerul Finanțelor
Evoluția firmei
2024–2025, în lei
Cifra de afaceri și profitul
Salariați
- Cifra de afaceri, față de 2024
- +103,6%
- Profitul, față de anul trecut
- +182,4%
- Creștere anuală compusă
- +103,6%
Cifra de afaceri
Venitul din activitatea de bază.
Profitul sau pierderea
Rezultatul net al exercițiului.
Active totale
Imobilizate plus circulante.
Datorii
Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.
Capitaluri proprii
Ce rămâne acționarilor după datorii.
Salariați
Numărul mediu din cursul anului.
Cifra de afaceri pe salariat
Cât produce, în medie, un angajat.
Risc, 2025
Risc moderat
Ce l-a dat
- Solvabilitate3.16%
Firma e finanțată aproape numai din datorii.
- Lichiditate1.03 x
Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.
- Profitabilitate0.29%
Marjă netă foarte subțire.
- Îndatorare96.84%
Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.
- Tendință103.58%
Creștere puternică a cifrei de afaceri.
- Istoricul rezultatelor0 ani
Fără pierderi în anii analizați.
Evoluția scorului
2024–2025, exercițiu cu exercițiuApasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.
2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială
Activ
Pasiv
Contul de profit și pierdere
Indicatori · 2025
Cifra de afaceri în timp
- Creștere în ultimul an
- 103,58%
- Creștere anuală compusă
- 103,58%
Acționari și asociați
Citite cu AI din actele firmei
Cine deține firma, cu procentele
Datorii la bugetul de stat
ANAF, listele de restanțe
Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric
Achiziții publice
SICAP
Contractele publice, cu clienții și valorile lor
Licențe și autorizații
ARR, ANRE
Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor
Activități CAEN autorizate
Registrul comerțului
Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală
Dosare în instanță
Portalul instanțelor de judecată
Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei
Buletinul Procedurilor de Insolvență
BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele
Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență
Creditorii din insolvență
BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar
Cine are de luat bani de la firmă și cât
Monitorul Oficial
Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a
Actele publicate în Monitorul Oficial
Firme din același domeniu
Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul
4730 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule
Cele mai nou înregistrate în județul București
- MOTOTRADING S.R.L. CUI 53115664 · Sector 2 Mun. Bucureşti · înființată 11.12.2025SRL
- MONOLITH FUEL S.R.L. CUI 52252540 · Sector 1 Mun. Bucureşti · înființată 31.07.2025SRL
- TERRA OIL AGRO S.R.L. CUI 52087728 · Sector 3 Mun. Bucureşti · înființată 04.07.2025TVASRL
- MDG CREATIV MARKETING S.R.L. CUI 51711202 · Sector 1 Mun. Bucureşti · înființată 30.04.2025TVASRL
- PRECOM BUSINESS S.R.L. CUI 51583901 · Sector 4 Mun. Bucureşti · înființată 04.04.2025SRL
- MONFUEL COMB S.R.L. CUI 51347145 · Sector 1 Mun. Bucureşti · înființată 25.02.2025TVASRL
Întrebări despre 2024 GAS STATION S.R.L.
- Ce cifră de afaceri are 2024 GAS STATION S.R.L.?
- În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 3.511.526 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 10.220 lei.
- 2024 GAS STATION S.R.L. mai este activă?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
- Câte bilanțuri a depus 2024 GAS STATION S.R.L.?
- 2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
- Câți angajați are 2024 GAS STATION S.R.L.?
- 2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
- Ce datorii are 2024 GAS STATION S.R.L.?
- În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 430.186 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
- Ce scor de risc are 2024 GAS STATION S.R.L.?
- 54 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
- 2024 GAS STATION S.R.L. este în insolvență?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
- Ce cod CAEN are 2024 GAS STATION S.R.L.?
- Activitatea principală este CAEN 4730 — Comerţ cu amănuntul al carburanţilor pentru autovehicule în magazine specializate.
Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .