DENTOPERA S.R.L.

Activă

8623 Activităţi de asistenţă stomatologică

DENTOPERA S.R.L. (CUI 49493106) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Cătămăreşti-Deal Com. Mihai Eminescu, BOTOŞANI, înregistrată la 30 ianuarie 2024, cu activitatea principală „activităţi de asistenţă stomatologică” (CAEN 8623).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 301.105 lei, profit net de 107.116 lei, datorii de 112.175 lei, capitaluri proprii de 227.463 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 94 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

94

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

94 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Lichiditate
1.21 x

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

301.105lei

Venituri totale

301.107lei

Rezultat net

107.116lei

Datorii

112.175lei

Capitaluri proprii

227.463lei

Capital de lucru

24.056lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

301.105lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024000087074
Data înregistrării
30 ianuarie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
8623 — Activităţi de asistenţă stomatologică
Sediu social
JUD. BOTOŞANI, SAT CĂTĂMĂREŞTI-DEAL COM. MIHAI EMINESCU, STR. CLEMATITELOR, NR.26B

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+30%
Profitul, față de anul trecut
-10,9%
Creștere anuală compusă
+30%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

94clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate67.22%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.21 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate35.57%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare33.15%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință30.02%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA9420242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate202.177lei
I2Active circulante136.231lei
I3Stocuri6.337lei
I4Creanțe50.000lei
I5Casa și conturi la bănci79.894lei
I6Cheltuieli în avans1.230lei

Pasiv

I7Datorii112.175lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri227.463lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă301.105lei
I14Venituri totale301.107lei
I15Cheltuieli totale186.313lei
I16Profit brut114.794lei
I18Profit net107.116lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă35,57%
Marjă brută38,12%
Rentabilitatea capitalurilor47,09%
Rentabilitatea activelor31,65%
Grad de îndatorare33,15%
Lichiditate curentă1,21
Cifră de afaceri pe salariat301.105lei
Fond de rulment24.056lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
30,02%
Creștere anuală compusă
30,02%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8623 Activități de asistență stomatologică

Cele mai nou înregistrate în județul Botoșani

Întrebări despre DENTOPERA S.R.L.

Ce cifră de afaceri are DENTOPERA S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 301.105 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 107.116 lei.
DENTOPERA S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus DENTOPERA S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are DENTOPERA S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are DENTOPERA S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 112.175 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are DENTOPERA S.R.L.?
94 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
DENTOPERA S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are DENTOPERA S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8623 — Activităţi de asistenţă stomatologică.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .