DG FERMETURES S.R.L.

Activă

4619 Intermedieri în comerţul cu produse diverse

DG FERMETURES S.R.L. (CUI 49472502) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Biţina-Pământeni Com. Moviliţa, IALOMIŢA, înregistrată la 25 ianuarie 2024, cu activitatea principală „intermedieri în comerţul cu produse diverse” (CAEN 4619).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.697.603 lei, profit net de 454.383 lei, datorii de 306.896 lei, capitaluri proprii de 333.457 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 97 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

97

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

97 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.697.603lei

Venituri totale

1.697.943lei

Rezultat net

454.383lei

Datorii

306.896lei

Capitaluri proprii

333.457lei

Capital de lucru

298.638lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

1.697.603lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024000047216
Data înregistrării
25 ianuarie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4619 — Intermedieri în comerţul cu produse diverse
Sediu social
JUD. IALOMIŢA, SAT BIŢINA-PĂMÂNTENI COM. MOVILIŢA, STR. NUCULUI, NR.12, CAMERA NR. 1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+130,6%
Profitul, față de anul trecut
+10,5%
Creștere anuală compusă
+130,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

97clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate52.07%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate1.97 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate26.77%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare47.93%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință130.55%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA9720242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate34.819lei
I2Active circulante605.534lei
I3Stocuri9.750lei
I4Creanțe572.241lei
I5Casa și conturi la bănci23.543lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii306.896lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri333.457lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.697.603lei
I14Venituri totale1.697.943lei
I15Cheltuieli totale1.241.902lei
I16Profit brut456.041lei
I18Profit net454.383lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă26,77%
Marjă brută26,86%
Rentabilitatea capitalurilor136,26%
Rentabilitatea activelor70,96%
Grad de îndatorare47,93%
Lichiditate curentă1,97
Cifră de afaceri pe salariat1,7 mil.lei
Fond de rulment298.638lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
130,55%
Creștere anuală compusă
130,55%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse

Cele mai nou înregistrate în județul Ialomița

Întrebări despre DG FERMETURES S.R.L.

Ce cifră de afaceri are DG FERMETURES S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.697.603 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 454.383 lei.
DG FERMETURES S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus DG FERMETURES S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are DG FERMETURES S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are DG FERMETURES S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 306.896 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are DG FERMETURES S.R.L.?
97 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
DG FERMETURES S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are DG FERMETURES S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4619 — Intermedieri în comerţul cu produse diverse.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .