LUCA BEST CAR S.R.L.

Activă

4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.

LUCA BEST CAR S.R.L. (CUI 49454786) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Călăraşi, CĂLĂRAŞI, înregistrată la 22 ianuarie 2024, cu activitatea principală „alte transporturi terestre de călători n.c.a.” (CAEN 4939).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 5.045.591 lei, profit net de 1.493.529 lei, datorii de 146.187 lei, capitaluri proprii de 2.017.912 lei, 14 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 100 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

100

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

100 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

5.045.591lei

Venituri totale

5.045.591lei

Rezultat net

1.493.529lei

Datorii

146.187lei

Capitaluri proprii

2.017.912lei

Capital de lucru

292.529lei

Salariați

14

Cifră de afaceri pe salariat

360.399lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024001245408
Data înregistrării
22 ianuarie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4939 — Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
Sediu social
JUD. CĂLĂRAŞI, MUN. CĂLĂRAŞI, STR. MIHAI VITEAZU, NR.10

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+391,9%
Profitul, față de anul trecut
+3.791,1%
Creștere anuală compusă
+391,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

100clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate93.24%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate3 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate29.6%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare6.76%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință391.89%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA10020242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.725.383lei
I2Active circulante438.716lei
I3Stocuri125.588lei
I4Creanțe127.181lei
I5Casa și conturi la bănci185.947lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii146.187lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.017.912lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă5.045.591lei
I14Venituri totale5.045.591lei
I15Cheltuieli totale3.301.008lei
I16Profit brut1.744.583lei
I18Profit net1.493.529lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați14

Indicatori · 2025

Marjă netă29,6%
Marjă brută34,58%
Rentabilitatea capitalurilor74,01%
Rentabilitatea activelor69,01%
Grad de îndatorare6,76%
Lichiditate curentă3,00
Cifră de afaceri pe salariat360.399lei
Fond de rulment292.529lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
391,89%
Creștere anuală compusă
391,89%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Călărași

Întrebări despre LUCA BEST CAR S.R.L.

Ce cifră de afaceri are LUCA BEST CAR S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 5.045.591 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.493.529 lei.
LUCA BEST CAR S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus LUCA BEST CAR S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are LUCA BEST CAR S.R.L.?
14 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are LUCA BEST CAR S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 146.187 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are LUCA BEST CAR S.R.L.?
100 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
LUCA BEST CAR S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are LUCA BEST CAR S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4939 — Alte transporturi terestre de călători n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .