TERMO STEF S.R.L.

Activă

4332 Lucrări de tâmplărie şi dulgherie

TERMO STEF S.R.L. (CUI 49453624) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Ocnele Mari, VÂLCEA, înregistrată la 22 ianuarie 2024, cu activitatea principală „lucrări de tâmplărie şi dulgherie” (CAEN 4332).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.945.741 lei, profit net de 31.209 lei, datorii de 115.476 lei, capitaluri proprii de 86.458 lei, 7 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 79 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

79

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

79 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
1.6%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.945.741lei

Venituri totale

1.947.072lei

Rezultat net

31.209lei

Datorii

115.476lei

Capitaluri proprii

86.458lei

Capital de lucru

84.554lei

Salariați

7

Cifră de afaceri pe salariat

277.963lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024000048385
Data înregistrării
22 ianuarie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4332 — Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
Sediu social
JUD. VÂLCEA, ORŞ. OCNELE MARI, STR. SALINEI, NR.54

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+17,8%
Profitul, față de anul trecut
-43,3%
Creștere anuală compusă
+17,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

79clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate42.81%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.73 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate1.6%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare57.19%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință17.81%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7920242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.904lei
I2Active circulante200.030lei
I3Stocuri52.643lei
I4Creanțe114.900lei
I5Casa și conturi la bănci32.487lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii115.476lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri86.458lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.945.741lei
I14Venituri totale1.947.072lei
I15Cheltuieli totale1.908.580lei
I16Profit brut38.492lei
I18Profit net31.209lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați7

Indicatori · 2025

Marjă netă1,6%
Marjă brută1,98%
Rentabilitatea capitalurilor36,1%
Rentabilitatea activelor15,46%
Grad de îndatorare57,19%
Lichiditate curentă1,73
Cifră de afaceri pe salariat277.963lei
Fond de rulment84.554lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
17,81%
Creștere anuală compusă
17,81%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie

Cele mai nou înregistrate în județul Vâlcea

Întrebări despre TERMO STEF S.R.L.

Ce cifră de afaceri are TERMO STEF S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.945.741 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 31.209 lei.
TERMO STEF S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus TERMO STEF S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are TERMO STEF S.R.L.?
7 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are TERMO STEF S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 115.476 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are TERMO STEF S.R.L.?
79 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
TERMO STEF S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are TERMO STEF S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4332 — Lucrări de tâmplărie şi dulgherie.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .