PREMIER DECOR STORE S.R.L.

Activă

4752 Comerţ cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă şi a celor pentrunvopsit, în magazine specializate

PREMIER DECOR STORE S.R.L. (CUI 49448849) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Adjud, VRANCEA, înregistrată la 22 ianuarie 2024, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă şi a celor pentrunvopsit, în magazine specializate” (CAEN 4752).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 695.414 lei, profit net de 35.251 lei, datorii de 184.137 lei, capitaluri proprii de 66.204 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 73 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

73

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

73 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
73.55%
Solvabilitate
26.45%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

695.414lei

Venituri totale

697.289lei

Rezultat net

35.251lei

Datorii

184.137lei

Capitaluri proprii

66.204lei

Capital de lucru

66.204lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

695.414lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024000043391
Data înregistrării
22 ianuarie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4752 — Comerţ cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă şi a celor pentrunvopsit, în magazine specializate
Sediu social
JUD. VRANCEA, MUN. ADJUD, STR. MOŞ ION ROATĂ, BL.54, SC.2, AP.23

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+19,5%
Profitul, față de anul trecut
+14,3%
Creștere anuală compusă
+19,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

73clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate26.45%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.36 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate5.07%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare73.55%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință19.53%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate0lei
I2Active circulante250.341lei
I3Stocuri174.409lei
I4Creanțe7.173lei
I5Casa și conturi la bănci68.759lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii184.137lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri66.204lei
I11Capital subscris vărsat100lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă695.414lei
I14Venituri totale697.289lei
I15Cheltuieli totale656.489lei
I16Profit brut40.800lei
I18Profit net35.251lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă5,07%
Marjă brută5,87%
Rentabilitatea capitalurilor53,25%
Rentabilitatea activelor14,08%
Grad de îndatorare73,55%
Lichiditate curentă1,36
Cifră de afaceri pe salariat695.414lei
Fond de rulment66.204lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
19,53%
Creștere anuală compusă
19,53%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit

Cele mai nou înregistrate în județul Vrancea

Întrebări despre PREMIER DECOR STORE S.R.L.

Ce cifră de afaceri are PREMIER DECOR STORE S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 695.414 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 35.251 lei.
PREMIER DECOR STORE S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PREMIER DECOR STORE S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are PREMIER DECOR STORE S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PREMIER DECOR STORE S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 184.137 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PREMIER DECOR STORE S.R.L.?
73 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PREMIER DECOR STORE S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PREMIER DECOR STORE S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4752 — Comerţ cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă şi a celor pentrunvopsit, în magazine specializate.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .