LEONARD AUTO SCHOOL S.R.L.

Activă

8553 Şcoli de conducere (pilotaj)

LEONARD AUTO SCHOOL S.R.L. (CUI 49438756) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Iaşi, IAŞI, înregistrată la 19 ianuarie 2024, cu activitatea principală „şcoli de conducere (pilotaj)” (CAEN 8553).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 305.670 lei, profit net de 2.303 lei, datorii de 127.027 lei, capitaluri proprii de -30.072 lei, 7 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 26 din 100, clasa E — risc foarte ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

26

Scor de risc · clasa E

Risc foarte ridicat

26 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Capitaluri proprii negative: pierderile acumulate depășesc capitalul firmei.
  • Datoriile depășesc totalul activelor.
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Solvabilitate
-31.02%
Îndatorare
131.02%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

305.670lei

Venituri totale

314.770lei

Rezultat net

2.303lei

Datorii

127.027lei

Capitaluri proprii

-30.072lei

Capital de lucru

-114.299lei

Salariați

7

Cifră de afaceri pe salariat

43.667lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J22/205/2024
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2024000205223
Data înregistrării
19 ianuarie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
8553 — Şcoli de conducere (pilotaj)
Sediu social
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, STR. MIRCEA ISPIR, NR.12

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+156%
Profitul, față de anul trecut
+107,1%
Creștere anuală compusă
+156%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

26clasa E

Risc foarte ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate-31.02%

    Capitalurile proprii sunt negative: pierderile acumulate depășesc capitalul firmei.

  • Lichiditate0.1 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate0.75%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare131.02%

    Datoriile depășesc valoarea activelor.

  • Tendință156.01%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA2620242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate84.227lei
I2Active circulante12.728lei
I3Stocuri1.700lei
I4Creanțe2.848lei
I5Casa și conturi la bănci8.180lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii127.027lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri-30.072lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă305.670lei
I14Venituri totale314.770lei
I15Cheltuieli totale307.621lei
I16Profit brut7.149lei
I18Profit net2.303lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați7

Indicatori · 2025

Marjă netă0,75%
Marjă brută2,34%
Rentabilitatea capitalurilor-7,66%
Rentabilitatea activelor2,38%
Grad de îndatorare131,02%
Lichiditate curentă0,10
Cifră de afaceri pe salariat43.667lei
Fond de rulment-114.299lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
156,01%
Creștere anuală compusă
156,01%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea P · Învățământ

8553 Școli de conducere (pilotaj)

Cele mai nou înregistrate în județul Iași

Întrebări despre LEONARD AUTO SCHOOL S.R.L.

Ce cifră de afaceri are LEONARD AUTO SCHOOL S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 305.670 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.303 lei.
LEONARD AUTO SCHOOL S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus LEONARD AUTO SCHOOL S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are LEONARD AUTO SCHOOL S.R.L.?
7 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are LEONARD AUTO SCHOOL S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 127.027 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are LEONARD AUTO SCHOOL S.R.L.?
26 din 100, clasa E (risc foarte ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
LEONARD AUTO SCHOOL S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are LEONARD AUTO SCHOOL S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8553 — Şcoli de conducere (pilotaj).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .