VILGAZ S.R.L.
Activă4322 Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
VILGAZ S.R.L. (CUI 49427773) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Râmnicu Vâlcea, VÂLCEA, înregistrată la 18 ianuarie 2024, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat” (CAEN 4322).
A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.162.045 lei, profit net de 14.864 lei, datorii de 344.638 lei, capitaluri proprii de 24.560 lei, 4 salariați.
Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 48 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.
Din bilanțul depus pe 2025
Toți cei 2 ani, cu grafice și indicatori →Scor de risc · clasa D
Risc ridicat
48 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.
- Activele circulante nu acoperă datoriile.
- Îndatorare
- 95.14%
- Solvabilitate
- 6.78%
Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.
Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul
Cifra de afaceri
1.162.045lei
Venituri totale
1.162.047lei
Rezultat net
14.864lei
Datorii
344.638lei
Capitaluri proprii
24.560lei
Capital de lucru
-77.285lei
Salariați
4
Cifră de afaceri pe salariat
290.511lei
Identitate și situație fiscală
ANAF, Registrul comerțului
În registrul comerțului
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Tip entitate
- SRL
- Stare
- Activă
- Nr. registrul comerțului
- J2024000042389
- Data înregistrării
- 18 ianuarie 2024
Activitate și sediu
- Activitate principală
- 4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
- Sediu social
- JUD. VÂLCEA, MUN. RÂMNICU VÂLCEA, STR. NICOLAE IORGA, NR.18I, BL.W4, SC.2, AP.15
Situație fiscală
TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.
Date de contact și reprezentanți
Declarații fiscale, registru, surse publice
Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali
Situații financiare
Ministerul Finanțelor
Evoluția firmei
2024–2025, în lei
Cifra de afaceri și profitul
Salariați
- Cifra de afaceri, față de 2024
- +92,3%
- Profitul, față de anul trecut
- -58,9%
- Creștere anuală compusă
- +92,3%
Cifra de afaceri
Venitul din activitatea de bază.
Profitul sau pierderea
Rezultatul net al exercițiului.
Active totale
Imobilizate plus circulante.
Datorii
Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.
Capitaluri proprii
Ce rămâne acționarilor după datorii.
Salariați
Numărul mediu din cursul anului.
Cifra de afaceri pe salariat
Cât produce, în medie, un angajat.
Risc, 2025
Risc ridicat
Ce l-a dat
- Solvabilitate6.78%
Firma e finanțată aproape numai din datorii.
- Lichiditate0.78 x
Activele circulante nu acoperă toate datoriile.
- Profitabilitate1.28%
Marjă netă foarte subțire.
- Îndatorare95.14%
Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.
- Tendință92.33%
Creștere puternică a cifrei de afaceri.
- Istoricul rezultatelor0 ani
Fără pierderi în anii analizați.
Evoluția scorului
2024–2025, exercițiu cu exercițiuApasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.
2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială
Activ
Pasiv
Contul de profit și pierdere
Indicatori · 2025
Cifra de afaceri în timp
- Creștere în ultimul an
- 92,33%
- Creștere anuală compusă
- 92,33%
Acționari și asociați
Citite cu AI din actele firmei
Cine deține firma, cu procentele
Datorii la bugetul de stat
ANAF, listele de restanțe
Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric
Achiziții publice
SICAP
Contractele publice, cu clienții și valorile lor
Licențe și autorizații
ARR, ANRE
Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor
Activități CAEN autorizate
Registrul comerțului
Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală
Dosare în instanță
Portalul instanțelor de judecată
Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei
Buletinul Procedurilor de Insolvență
BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele
Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență
Creditorii din insolvență
BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar
Cine are de luat bani de la firmă și cât
Monitorul Oficial
Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a
Actele publicate în Monitorul Oficial
Firme din același domeniu
Secțiunea F · Construcții
4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Cele mai nou înregistrate în județul Vâlcea
- ADRIDAN INSTAL S.R.L. CUI 55769959 · Mun. Râmnicu Vâlcea · înființată 29.10.2026SRL
- TECHSTAN SOLUTIONS S.R.L. CUI 55722182 · Mun. Râmnicu Vâlcea · înființată 16.10.2026TVASRL
- AIR TDA SYSTEM S.R.L. CUI 55657785 · Orş. Băbeni · înființată 01.10.2026TVASRL
- GOAT INSTAL S.R.L. CUI 55388954 · Sat Stroeşti Com. Stroeşti · înființată 06.08.2026SRL
- CÎRCIUMARU AIDA-DIANA ÎNTREPRINDERE INDIVIDUALĂ CUI 55192140 · Mun. Râmnicu Vâlcea · înființată 09.07.2026II
- BRAGA E GHEORGHE ÎNTREPRINDERE INDIVIDUALĂ CUI 54902703 · Sat Mereşeşti Com. Amărăşti · înființată 15.06.2026II
Întrebări despre VILGAZ S.R.L.
- Ce cifră de afaceri are VILGAZ S.R.L.?
- În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.162.045 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 14.864 lei.
- VILGAZ S.R.L. mai este activă?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
- Câte bilanțuri a depus VILGAZ S.R.L.?
- 2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
- Câți angajați are VILGAZ S.R.L.?
- 4 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
- Ce datorii are VILGAZ S.R.L.?
- În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 344.638 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
- Ce scor de risc are VILGAZ S.R.L.?
- 48 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
- VILGAZ S.R.L. este în insolvență?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
- Ce cod CAEN are VILGAZ S.R.L.?
- Activitatea principală este CAEN 4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat.
Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .