ATVA SPORT S.R.L.

Activă

9313 Activităţi ale centrelor de fitness

ATVA SPORT S.R.L. (CUI 49422792) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Curtea de Argeş, ARGEŞ, înregistrată la 17 ianuarie 2024, cu activitatea principală „activităţi ale centrelor de fitness” (CAEN 9313).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 7.420 lei, profit net de 1.608 lei, datorii de 38.176 lei, capitaluri proprii de 2.849 lei, 0 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 54 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

54

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

54 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.19 x
Îndatorare
93.06%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

7.420lei

Venituri totale

7.420lei

Rezultat net

1.608lei

Datorii

38.176lei

Capitaluri proprii

2.849lei

Capital de lucru

-31.077lei

Salariați

0

Cifră de afaceri pe salariat

—

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024000139038
Data înregistrării
17 ianuarie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
9313 — Activităţi ale centrelor de fitness
Sediu social
JUD. ARGEŞ, MUN. CURTEA DE ARGEŞ, STR. ARMAND CĂLINESCU, NR.14

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+107%
Profitul, față de anul trecut
+54,5%
Creștere anuală compusă
+107%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Risc, 2025

54clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate6.94%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.19 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate21.67%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare93.06%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință107.03%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA5420242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate33.926lei
I2Active circulante7.099lei
I3Stocuri3.742lei
I4Creanțe260lei
I5Casa și conturi la bănci3.097lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii38.176lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.849lei
I11Capital subscris vărsat0lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă7.420lei
I14Venituri totale7.420lei
I15Cheltuieli totale5.559lei
I16Profit brut1.861lei
I18Profit net1.608lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați0

Indicatori · 2025

Marjă netă21,67%
Marjă brută25,08%
Rentabilitatea capitalurilor56,44%
Rentabilitatea activelor3,92%
Grad de îndatorare93,06%
Lichiditate curentă0,19
Cifră de afaceri pe salariat—
Fond de rulment-31.077lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
107,03%
Creștere anuală compusă
107,03%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea R · Spectacole, activități culturale și recreative

9313 Activități ale centrelor de fitness

Cele mai nou înregistrate în județul Argeș

Întrebări despre ATVA SPORT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are ATVA SPORT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 7.420 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.608 lei.
ATVA SPORT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ATVA SPORT S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are ATVA SPORT S.R.L.?
0 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ATVA SPORT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 38.176 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ATVA SPORT S.R.L.?
54 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ATVA SPORT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ATVA SPORT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 9313 — Activităţi ale centrelor de fitness.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .