HERMANNSTADT SOLAR ENERGY S.R.L.
Activă3512 Transportul energiei electrice
HERMANNSTADT SOLAR ENERGY S.R.L. (CUI 49410356) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Sibiu, SIBIU, înregistrată la 16 ianuarie 2024, cu activitatea principală „transportul energiei electrice” (CAEN 3512).
A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 401.699 lei, profit net de 327.355 lei, datorii de 1.859.443 lei, capitaluri proprii de 330.227 lei, 0 salariați.
Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 57 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.
Din bilanțul depus pe 2025
Toți cei 2 ani, cu grafice și indicatori →Scor de risc · clasa C
Risc moderat
57 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.
- Activele circulante nu acoperă datoriile.
- Lichiditate
- 0.15 x
- Îndatorare
- 84.92%
Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.
Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul
Cifra de afaceri
401.699lei
Venituri totale
404.166lei
Rezultat net
327.355lei
Datorii
1.859.443lei
Capitaluri proprii
330.227lei
Capital de lucru
-1.589.616lei
Salariați
0
Cifră de afaceri pe salariat
—
Identitate și situație fiscală
ANAF, Registrul comerțului
În registrul comerțului
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Tip entitate
- SRL
- Stare
- Activă
- Nr. registrul comerțului
- J2024000065328
- Data înregistrării
- 16 ianuarie 2024
Activitate și sediu
- Activitate principală
- 3512 — Transportul energiei electrice
- Sediu social
- JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. OITUZ, NR.34
Situație fiscală
TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.
Date de contact și reprezentanți
Declarații fiscale, registru, surse publice
Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali
Situații financiare
Ministerul Finanțelor
Evoluția firmei
2024–2025, în lei
Cifra de afaceri și profitul
Salariați
- Cifra de afaceri, față de 2024
- —
- Profitul, față de anul trecut
- +37.440,7%
- Creștere anuală compusă
- —
Cifra de afaceri
Venitul din activitatea de bază.
Profitul sau pierderea
Rezultatul net al exercițiului.
Active totale
Imobilizate plus circulante.
Datorii
Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.
Capitaluri proprii
Ce rămâne acționarilor după datorii.
Risc, 2025
Risc moderat
Ce l-a dat
- Solvabilitate15.08%
Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.
- Lichiditate0.15 x
Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.
- Profitabilitate81.49%
Marjă netă ridicată.
- Îndatorare84.92%
Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.
- Tendințănull%
Fără anul anterior comparabil, tendința nu se poate evalua.
- Istoricul rezultatelor0 ani
Fără pierderi în anii analizați.
Evoluția scorului
2024–2025, exercițiu cu exercițiuApasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.
2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială
Activ
Pasiv
Contul de profit și pierdere
Indicatori · 2025
Cifra de afaceri în timp
- Creștere în ultimul an
- —
- Creștere anuală compusă
- —
Acționari și asociați
Citite cu AI din actele firmei
Cine deține firma, cu procentele
Datorii la bugetul de stat
ANAF, listele de restanțe
Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric
Achiziții publice
SICAP
Contractele publice, cu clienții și valorile lor
Licențe și autorizații
ARR, ANRE
Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor
Activități CAEN autorizate
Registrul comerțului
Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală
Dosare în instanță
Portalul instanțelor de judecată
Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei
Buletinul Procedurilor de Insolvență
BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele
Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență
Creditorii din insolvență
BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar
Cine are de luat bani de la firmă și cât
Monitorul Oficial
Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a
Actele publicate în Monitorul Oficial
Firme din același domeniu
Secțiunea D · Energie electrică, termică, gaze și aer condiționat
3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile
Cele mai nou înregistrate în județul Sibiu
- MIKA ENERGY SYSTEMS S.R.L. CUI 54720736 · Mun. Sibiu · înființată 19.05.2026SRL
- SOLAR ENERGY SIBIU S.R.L. CUI 52921377 · Mun. Sibiu · înființată 14.11.2025TVASRL
- BESS AGNITA S.R.L. CUI 52914540 · Mun. Sibiu · înființată 14.11.2025SRL
- BI&ADI ENERGY S.R.L. CUI 52900625 · Sat Răşinari Com. Răşinari · înființată 12.11.2025SRL
- LUX FOUR S.R.L. CUI 52685136 · Mun. Sibiu · înființată 14.10.2025TVASRL
- LUX TWO S.R.L. CUI 52685144 · Mun. Sibiu · înființată 14.10.2025TVASRL
Întrebări despre HERMANNSTADT SOLAR ENERGY S.R.L.
- Ce cifră de afaceri are HERMANNSTADT SOLAR ENERGY S.R.L.?
- În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 401.699 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 327.355 lei.
- HERMANNSTADT SOLAR ENERGY S.R.L. mai este activă?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
- Câte bilanțuri a depus HERMANNSTADT SOLAR ENERGY S.R.L.?
- 2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
- Câți angajați are HERMANNSTADT SOLAR ENERGY S.R.L.?
- 0 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
- Ce datorii are HERMANNSTADT SOLAR ENERGY S.R.L.?
- În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.859.443 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
- Ce scor de risc are HERMANNSTADT SOLAR ENERGY S.R.L.?
- 57 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
- HERMANNSTADT SOLAR ENERGY S.R.L. este în insolvență?
- În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
- Ce cod CAEN are HERMANNSTADT SOLAR ENERGY S.R.L.?
- Activitatea principală este CAEN 3512 — Transportul energiei electrice.
Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .