AUTO UCRA S.R.L.

Activă

4532 Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule

AUTO UCRA S.R.L. (CUI 49404630) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Mănăstirea Humorului Com. Mănăstirea Humorului, SUCEAVA, înregistrată la 15 ianuarie 2024, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule” (CAEN 4532).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 796.117 lei, profit net de 21.277 lei, datorii de 352.064 lei, capitaluri proprii de 25.929 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 59 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

59

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

59 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
92.06%
Solvabilitate
6.78%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

796.117lei

Venituri totale

809.412lei

Rezultat net

21.277lei

Datorii

352.064lei

Capitaluri proprii

25.929lei

Capital de lucru

25.929lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

796.117lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J33/88/2024
Data înregistrării
15 ianuarie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4532 — Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule
Sediu social
JUD. SUCEAVA, SAT MĂNĂSTIREA HUMORULUI COM. MĂNĂSTIREA HUMORULUI, STR. ŞTEFAN CEL MARE, NR.268

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+184,1%
Profitul, față de anul trecut
+377,9%
Creștere anuală compusă
+184,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

59clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate6.78%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate1.07 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate2.67%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare92.06%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință184.08%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA5920242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate4.418lei
I2Active circulante377.993lei
I3Stocuri275.290lei
I4Creanțe90.856lei
I5Casa și conturi la bănci11.847lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii352.064lei
I8Venituri în avans4.418lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri25.929lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă796.117lei
I14Venituri totale809.412lei
I15Cheltuieli totale784.440lei
I16Profit brut24.972lei
I18Profit net21.277lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă2,67%
Marjă brută3,14%
Rentabilitatea capitalurilor82,06%
Rentabilitatea activelor5,56%
Grad de îndatorare92,06%
Lichiditate curentă1,07
Cifră de afaceri pe salariat796.117lei
Fond de rulment25.929lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
184,08%
Creștere anuală compusă
184,08%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule

Cele mai nou înregistrate în județul Suceava

Întrebări despre AUTO UCRA S.R.L.

Ce cifră de afaceri are AUTO UCRA S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 796.117 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 21.277 lei.
AUTO UCRA S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus AUTO UCRA S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are AUTO UCRA S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are AUTO UCRA S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 352.064 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are AUTO UCRA S.R.L.?
59 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
AUTO UCRA S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are AUTO UCRA S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4532 — Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .