TERRACULTURA LEGUMINO S.R.L.

Activă

0113 Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor

TERRACULTURA LEGUMINO S.R.L. (CUI 49396812) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Negoeşti Com. Şoldanu, CĂLĂRAŞI, înregistrată la 12 ianuarie 2024, cu activitatea principală „cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor” (CAEN 0113).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 257.129 lei, profit net de 164.394 lei, datorii de 43.616 lei, capitaluri proprii de 166.582 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 100 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

100

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

100 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

257.129lei

Venituri totale

288.392lei

Rezultat net

164.394lei

Datorii

43.616lei

Capitaluri proprii

166.582lei

Capital de lucru

237.970lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

257.129lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J51/24/2024
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2024000024514
Data înregistrării
12 ianuarie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
0113 — Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor
Sediu social
JUD. CĂLĂRAŞI, SAT NEGOEŞTI COM. ŞOLDANU, STR. PARFUMULUI, NR.6

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+1.112,5%
Profitul, față de anul trecut
+8.169,3%
Creștere anuală compusă
+1.112,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

100clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate50.19%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate6.46 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate63.93%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare13.14%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință1112.53%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA10020242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate50.335lei
I2Active circulante281.586lei
I3Stocuri21.890lei
I4Creanțe214.160lei
I5Casa și conturi la bănci45.536lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii43.616lei
I8Venituri în avans121.723lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri166.582lei
I11Capital subscris vărsat0lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă257.129lei
I14Venituri totale288.392lei
I15Cheltuieli totale92.874lei
I16Profit brut195.518lei
I18Profit net164.394lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă63,93%
Marjă brută76,04%
Rentabilitatea capitalurilor98,69%
Rentabilitatea activelor49,53%
Grad de îndatorare13,14%
Lichiditate curentă6,46
Cifră de afaceri pe salariat257.129lei
Fond de rulment237.970lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
1.112,53%
Creștere anuală compusă
1.112,53%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor

Cele mai nou înregistrate în județul Călărași

Întrebări despre TERRACULTURA LEGUMINO S.R.L.

Ce cifră de afaceri are TERRACULTURA LEGUMINO S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 257.129 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 164.394 lei.
TERRACULTURA LEGUMINO S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus TERRACULTURA LEGUMINO S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are TERRACULTURA LEGUMINO S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are TERRACULTURA LEGUMINO S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 43.616 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are TERRACULTURA LEGUMINO S.R.L.?
100 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
TERRACULTURA LEGUMINO S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are TERRACULTURA LEGUMINO S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0113 — Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .