WEST 24 PMD S.R.L.

Activă

3831 Demontarea (dezasamblarea) maşinilor şi a echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor

WEST 24 PMD S.R.L. (CUI 49393930) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Pecica, ARAD, înregistrată la 11 ianuarie 2024, cu activitatea principală „demontarea (dezasamblarea) maşinilor şi a echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor” (CAEN 3831).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 354.713 lei, profit net de 26.398 lei, datorii de 112.820 lei, capitaluri proprii de 9.013 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 59 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

59

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

59 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
92.6%
Solvabilitate
7.4%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

354.713lei

Venituri totale

432.000lei

Rezultat net

26.398lei

Datorii

112.820lei

Capitaluri proprii

9.013lei

Capital de lucru

9.013lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

177.357lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2/46/2024
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J02/46/2024
Data înregistrării
11 ianuarie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
3831 — Demontarea (dezasamblarea) maşinilor şi a echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor
Sediu social
JUD. ARAD, ORŞ. PECICA, STR. 1, NR.47

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+6.004,2%
Profitul, față de anul trecut
+250,1%
Creștere anuală compusă
+6.004,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

59clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate7.4%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate1.08 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate7.44%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare92.6%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință6004.16%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA5920242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate0lei
I2Active circulante121.833lei
I3Stocuri88.589lei
I4Creanțe10.853lei
I5Casa și conturi la bănci22.391lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii112.820lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri9.013lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă354.713lei
I14Venituri totale432.000lei
I15Cheltuieli totale399.283lei
I16Profit brut32.717lei
I18Profit net26.398lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă7,44%
Marjă brută9,22%
Rentabilitatea capitalurilor292,89%
Rentabilitatea activelor21,67%
Grad de îndatorare92,6%
Lichiditate curentă1,08
Cifră de afaceri pe salariat177.357lei
Fond de rulment9.013lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
6.004,16%
Creștere anuală compusă
6.004,16%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3831 Incinerarea deșeurilor fără producție de energie

Cele mai nou înregistrate în județul Arad

Întrebări despre WEST 24 PMD S.R.L.

Ce cifră de afaceri are WEST 24 PMD S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 354.713 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 26.398 lei.
WEST 24 PMD S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus WEST 24 PMD S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are WEST 24 PMD S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are WEST 24 PMD S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 112.820 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are WEST 24 PMD S.R.L.?
59 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
WEST 24 PMD S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are WEST 24 PMD S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 3831 — Demontarea (dezasamblarea) maşinilor şi a echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .