DIP DECO SM S.R.L.

Activă

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

DIP DECO SM S.R.L. (CUI 49391246) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Satu Mare, SATU MARE, înregistrată la 11 ianuarie 2024, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 198.157 lei, profit net de 49.731 lei, datorii de 21.438 lei, capitaluri proprii de 17.459 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 89 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

89

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

89 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Istoricul rezultatelor
1 ani

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

198.157lei

Venituri totale

199.130lei

Rezultat net

49.731lei

Datorii

21.438lei

Capitaluri proprii

17.459lei

Capital de lucru

13.813lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

198.157lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J30/32/2024
Data înregistrării
11 ianuarie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
JUD. SATU MARE, MUN. SATU MARE, BLD. INDEPENDENŢEI, BL.UH41, ET.1, AP.3

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+65,4%
Profitul, față de anul trecut
+253,2%
Creștere anuală compusă
+65,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

89clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate44.89%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.64 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate25.1%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare55.11%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință65.43%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8920242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.646lei
I2Active circulante35.251lei
I3Stocuri17.967lei
I4Creanțe14.956lei
I5Casa și conturi la bănci2.328lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii21.438lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri17.459lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă198.157lei
I14Venituri totale199.130lei
I15Cheltuieli totale147.456lei
I16Profit brut51.674lei
I18Profit net49.731lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă25,1%
Marjă brută26,08%
Rentabilitatea capitalurilor284,84%
Rentabilitatea activelor127,85%
Grad de îndatorare55,11%
Lichiditate curentă1,64
Cifră de afaceri pe salariat198.157lei
Fond de rulment13.813lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
65,43%
Creștere anuală compusă
65,43%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Satu Mare

Întrebări despre DIP DECO SM S.R.L.

Ce cifră de afaceri are DIP DECO SM S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 198.157 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 49.731 lei.
DIP DECO SM S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus DIP DECO SM S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are DIP DECO SM S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are DIP DECO SM S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 21.438 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are DIP DECO SM S.R.L.?
89 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
DIP DECO SM S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are DIP DECO SM S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .