DMC NETWORK S.R.L.

Activă

6110 Activităţi de telecomunicaţii prin reţele cu cablu

DMC NETWORK S.R.L. (CUI 49389025) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Paşcani, IAŞI, înregistrată la 11 ianuarie 2024, cu activitatea principală „activităţi de telecomunicaţii prin reţele cu cablu” (CAEN 6110).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 748.699 lei, pierdere netă de 12.216 lei, datorii de 26.857 lei, capitaluri proprii de 78.427 lei, 4 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 76 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

76

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

76 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Anul analizat s-a încheiat cu pierdere.
Profitabilitate
-1.63%
Istoricul rezultatelor
1 ani

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

748.699lei

Venituri totale

749.254lei

Rezultat net

-12.216lei

Datorii

26.857lei

Capitaluri proprii

78.427lei

Capital de lucru

37.280lei

Salariați

4

Cifră de afaceri pe salariat

187.175lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2024000087221
Data înregistrării
11 ianuarie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
6110 — Activităţi de telecomunicaţii prin reţele cu cablu
Sediu social
JUD. IAŞI, MUN. PAŞCANI, STR. MIHAI EMINESCU, NR.5, PARTER, BL.C21, SC.B, AP.21

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+131%
Profitul, față de anul trecut
-113,5%
Creștere anuală compusă
+131%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

76clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate74.49%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.39 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate-1.63%

    Anul s-a încheiat cu pierdere.

  • Îndatorare25.51%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință131.01%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7620242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate41.147lei
I2Active circulante64.137lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe60.281lei
I5Casa și conturi la bănci3.856lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii26.857lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri78.427lei
I11Capital subscris vărsat300lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă748.699lei
I14Venituri totale749.254lei
I15Cheltuieli totale761.470lei
I16Profit brut0lei
I18Profit net0lei
I19Pierdere netă12.216lei
I20Număr mediu de salariați4

Indicatori · 2025

Marjă netă-1,63%
Marjă brută-1,63%
Rentabilitatea capitalurilor-15,58%
Rentabilitatea activelor-11,6%
Grad de îndatorare25,51%
Lichiditate curentă2,39
Cifră de afaceri pe salariat187.175lei
Fond de rulment37.280lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
131,01%
Creștere anuală compusă
131,01%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea J · Informații și comunicații

6110 Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit

Cele mai nou înregistrate în județul Iași

Întrebări despre DMC NETWORK S.R.L.

Ce cifră de afaceri are DMC NETWORK S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 748.699 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost -12.216 lei.
DMC NETWORK S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus DMC NETWORK S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are DMC NETWORK S.R.L.?
4 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are DMC NETWORK S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 26.857 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are DMC NETWORK S.R.L.?
76 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
DMC NETWORK S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are DMC NETWORK S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 6110 — Activităţi de telecomunicaţii prin reţele cu cablu.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .