RAVATECH S.R.L.

Activă

6110 Activităţi de telecomunicaţii prin reţele cu cablu

RAVATECH S.R.L. (CUI 49379080) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Băcia Com. Băcia, HUNEDOARA, înregistrată la 10 ianuarie 2024, cu activitatea principală „activităţi de telecomunicaţii prin reţele cu cablu” (CAEN 6110).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 347.999 lei, profit net de 14.530 lei, datorii de 171.173 lei, capitaluri proprii de 14.730 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 45 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

45

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

45 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.36 x
Îndatorare
98.26%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

347.999lei

Venituri totale

346.161lei

Rezultat net

14.530lei

Datorii

171.173lei

Capitaluri proprii

14.730lei

Capital de lucru

-109.683lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

347.999lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J20/32/2024
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2024000032209
Data înregistrării
10 ianuarie 2024

Activitate și sediu

Activitate principală
6110 — Activităţi de telecomunicaţii prin reţele cu cablu
Sediu social
JUD. HUNEDOARA, SAT BĂCIA COM. BĂCIA, BĂCIA, NR.98

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+18,3%
Profitul, față de anul trecut
-88,4%
Creștere anuală compusă
+18,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

45clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate8.46%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.36 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate4.18%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare98.26%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință18.25%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA4520242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate112.718lei
I2Active circulante61.490lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe5.278lei
I5Casa și conturi la bănci56.212lei
I6Cheltuieli în avans11.695lei

Pasiv

I7Datorii171.173lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri14.730lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă347.999lei
I14Venituri totale346.161lei
I15Cheltuieli totale327.261lei
I16Profit brut18.900lei
I18Profit net14.530lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă4,18%
Marjă brută5,43%
Rentabilitatea capitalurilor98,64%
Rentabilitatea activelor8,34%
Grad de îndatorare98,26%
Lichiditate curentă0,36
Cifră de afaceri pe salariat347.999lei
Fond de rulment-109.683lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
18,25%
Creștere anuală compusă
18,25%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea J · Informații și comunicații

6110 Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit

Cele mai nou înregistrate în județul Hunedoara

Întrebări despre RAVATECH S.R.L.

Ce cifră de afaceri are RAVATECH S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 347.999 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 14.530 lei.
RAVATECH S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus RAVATECH S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025.
Câți angajați are RAVATECH S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are RAVATECH S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 171.173 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are RAVATECH S.R.L.?
45 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
RAVATECH S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are RAVATECH S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 6110 — Activităţi de telecomunicaţii prin reţele cu cablu.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .