MONTAIN MB S.R.L.

Activă

1610 Tăierea şi rindeluirea lemnului

MONTAIN MB S.R.L. (CUI 49339906) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Holda Orş. Broşteni, SUCEAVA, înregistrată la 27 decembrie 2023, cu activitatea principală „tăierea şi rindeluirea lemnului” (CAEN 1610).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Nu apare cu bilanț depus pentru 2023. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 549.941 lei, profit net de 25.679 lei, datorii de 120.393 lei, capitaluri proprii de 34.357 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 71 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

71

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

71 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
77.8%
Solvabilitate
22.2%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

549.941lei

Venituri totale

543.853lei

Rezultat net

25.679lei

Datorii

120.393lei

Capitaluri proprii

34.357lei

Capital de lucru

8.159lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

274.971lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J33/2174/2023
Data înregistrării
27 decembrie 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
1610 — Tăierea şi rindeluirea lemnului
Sediu social
JUD. SUCEAVA, SAT HOLDA ORŞ. BROŞTENI, NR.105

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Bilanțul pe 2023 nu apare depus Termenul legal pentru 2023 a fost 29 mai 2024, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 892 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 1.500 la 4.500 lei — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+466,7%
Profitul, față de anul trecut
+202,9%
Creștere anuală compusă
+466,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

71clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate22.2%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.07 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate4.67%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare77.8%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință466.7%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7120242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate26.198lei
I2Active circulante128.552lei
I3Stocuri51.012lei
I4Creanțe40.804lei
I5Casa și conturi la bănci36.736lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii120.393lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri34.357lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă549.941lei
I14Venituri totale543.853lei
I15Cheltuieli totale512.808lei
I16Profit brut31.045lei
I18Profit net25.679lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă4,67%
Marjă brută5,65%
Rentabilitatea capitalurilor74,74%
Rentabilitatea activelor16,59%
Grad de îndatorare77,8%
Lichiditate curentă1,07
Cifră de afaceri pe salariat274.971lei
Fond de rulment8.159lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
466,7%
Creștere anuală compusă
466,7%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1610 Tăierea și rindeluirea lemnului

Cele mai nou înregistrate în județul Suceava

Întrebări despre MONTAIN MB S.R.L.

Ce cifră de afaceri are MONTAIN MB S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 549.941 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 25.679 lei.
MONTAIN MB S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MONTAIN MB S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025. Nu apar depuse situațiile pentru 2023.
Câți angajați are MONTAIN MB S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MONTAIN MB S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 120.393 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MONTAIN MB S.R.L.?
71 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MONTAIN MB S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MONTAIN MB S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 1610 — Tăierea şi rindeluirea lemnului.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .