CONDIA BUSINESS S.R.L.

ActivăÎn insolvență

4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară

CONDIA BUSINESS S.R.L. (CUI 49311557) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Tamaşi Com. Corbeanca, ILFOV, înregistrată la 19 decembrie 2023, cu activitatea principală „dezvoltare (promovare) imobiliară” (CAEN 4110).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2024. Nu apare cu bilanț depus pentru 2025. Din ultimul bilanț, pe 2024: cifră de afaceri 1.145.770 lei, profit net de 81.629 lei, datorii de 1.208.102 lei, capitaluri proprii de 81.568 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 20 din 100, clasa E — risc foarte ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

20

Scor de risc · clasa E

Risc foarte ridicat

20 din 100: firma e în insolvență în 2024, iar scorul e plafonat la clasa E — din bilanțul anului ieșea un punctaj de 54.

Firma e în insolvență din 2024.

Scorul anilor de la 2024 încoace e plafonat la clasa E, oricât de bine ar arăta cifrele din bilanț: datoriile unei firme în procedură se plătesc în ordinea stabilită de lege și din ce se recuperează din averea ei, nu la termenele din contract.

Ce s-a publicat în BPICine are de luat bani

35506580
EDCBA
  • Firma e în insolvență; dosarul s-a deschis în 2024.

Din cei șase factori ieșeau 54 de puncte, dar scorul e plafonat la 20: o firmă în situația asta nu poate fi socotită mai bună de atât, oricât de bine ar arăta restul cifrelor.

Îndatorare
93.7%
Solvabilitate
6.33%

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Singurul lucru din afara bilanțului care intră în el e deschiderea dosarului de insolvență, ca plafon. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.145.770lei

Venituri totale

1.145.770lei

Rezultat net

81.629lei

Datorii

1.208.102lei

Capitaluri proprii

81.568lei

Capital de lucru

81.238lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

572.885lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă · În insolvență
Mențiune în registru
insolvenţă, este sub incidenţa Legii nr. 85/2014
Nr. registrul comerțului
J23/8570/2023
Data înregistrării
19 decembrie 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
4110 — Dezvoltare (promovare) imobiliară
Sediu social
JUD. ILFOV, SAT TAMAŞI COM. CORBEANCA, STR. ZAGREB, NR.26, CAMERA 1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Bilanțul pe 2025 nu apare depus Termenul legal pentru 2025 a fost 2 iunie 2026, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 158 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 1.500 la 4.500 lei — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2023–2024, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2023
—
Profitul, față de anul trecut
+31.375,5%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2024

20clasa E

Risc foarte ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate6.33%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate1.07 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate7.12%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare93.7%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendințănull%

    Fără anul anterior comparabil, tendința nu se poate evalua.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2023–2024, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA2020232024

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2023–2024 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate0lei
I2Active circulante1.289.340lei
I3Stocuri115.141lei
I4Creanțe1.143.213lei
I5Casa și conturi la bănci30.986lei
I6Cheltuieli în avans330lei

Pasiv

I7Datorii1.208.102lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri81.568lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.145.770lei
I14Venituri totale1.145.770lei
I15Cheltuieli totale1.034.838lei
I16Profit brut110.932lei
I18Profit net81.629lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2024

Marjă netă7,12%
Marjă brută9,68%
Rentabilitatea capitalurilor100,07%
Rentabilitatea activelor6,33%
Grad de îndatorare93,7%
Lichiditate curentă1,07
Cifră de afaceri pe salariat572.885lei
Fond de rulment81.238lei

Cifra de afaceri în timp

20232024
Creștere în ultimul an
—
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară

Cele mai nou înregistrate în județul Ilfov

Întrebări despre CONDIA BUSINESS S.R.L.

Ce cifră de afaceri are CONDIA BUSINESS S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2024, cifra de afaceri a fost 1.145.770 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 81.629 lei.
CONDIA BUSINESS S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CONDIA BUSINESS S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2023 până în 2024. Nu apar depuse situațiile pentru 2025.
Câți angajați are CONDIA BUSINESS S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2024.
Ce datorii are CONDIA BUSINESS S.R.L.?
În bilanțul pe 2024, firma raportează datorii totale de 1.208.102 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CONDIA BUSINESS S.R.L.?
20 din 100, clasa E (risc foarte ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CONDIA BUSINESS S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CONDIA BUSINESS S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4110 — Dezvoltare (promovare) imobiliară.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .