BNY-WOOD TRANS S.R.L.

Activă

0220 Exploatarea forestieră

BNY-WOOD TRANS S.R.L. (CUI 49305598) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Ususău Com. Ususău, ARAD, înregistrată la 18 decembrie 2023, cu activitatea principală „exploatarea forestieră” (CAEN 0220).

A depus 3 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2023 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 713.201 lei, profit net de 2.050 lei, datorii de 314.756 lei, capitaluri proprii de 29.420 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 54 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

54

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

54 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
91.45%
Solvabilitate
8.55%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

713.201lei

Venituri totale

713.502lei

Rezultat net

2.050lei

Datorii

314.756lei

Capitaluri proprii

29.420lei

Capital de lucru

5.554lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

713.201lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2/1959/2023
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J02/1959/2023
Data înregistrării
18 decembrie 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
0220 — Exploatarea forestieră
Sediu social
JUD. ARAD, SAT USUSĂU COM. USUSĂU, USUSĂU, NR.231

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2023–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+102,1%
Profitul, față de anul trecut
-98,8%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

54clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate8.55%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate1.02 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate0.29%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare91.45%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință102.13%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2023–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA54202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

3 exerciții depuse, 2023–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate23.866lei
I2Active circulante320.310lei
I3Stocuri266.738lei
I4Creanțe40.089lei
I5Casa și conturi la bănci13.483lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii314.756lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri29.420lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă713.201lei
I14Venituri totale713.502lei
I15Cheltuieli totale695.357lei
I16Profit brut18.145lei
I18Profit net2.050lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă0,29%
Marjă brută2,54%
Rentabilitatea capitalurilor6,97%
Rentabilitatea activelor0,6%
Grad de îndatorare91,45%
Lichiditate curentă1,02
Cifră de afaceri pe salariat713.201lei
Fond de rulment5.554lei

Cifra de afaceri în timp

20232025
Creștere în ultimul an
102,13%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0220 Exploatarea forestieră

Cele mai nou înregistrate în județul Arad

Întrebări despre BNY-WOOD TRANS S.R.L.

Ce cifră de afaceri are BNY-WOOD TRANS S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 713.201 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.050 lei.
BNY-WOOD TRANS S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus BNY-WOOD TRANS S.R.L.?
3 bilanțuri, din 2023 până în 2025.
Câți angajați are BNY-WOOD TRANS S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are BNY-WOOD TRANS S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 314.756 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are BNY-WOOD TRANS S.R.L.?
54 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
BNY-WOOD TRANS S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are BNY-WOOD TRANS S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0220 — Exploatarea forestieră.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .