DVC INSTAL SERVICII S.R.L.

Activă

4322 Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat

DVC INSTAL SERVICII S.R.L. (CUI 49270210) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Poroschia Com. Poroschia, TELEORMAN, înregistrată la 12 decembrie 2023, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat” (CAEN 4322).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Nu apare cu bilanț depus pentru 2023. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 488.655 lei, profit net de 41.936 lei, datorii de 296.975 lei, capitaluri proprii de 62.968 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 65 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

65

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

65 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
82.51%
Lichiditate
0.54 x

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

488.655lei

Venituri totale

491.942lei

Rezultat net

41.936lei

Datorii

296.975lei

Capitaluri proprii

62.968lei

Capital de lucru

-137.289lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

488.655lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2023000843343
Data înregistrării
12 decembrie 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
Sediu social
JUD. TELEORMAN, SAT POROSCHIA COM. POROSCHIA, STR. DUNĂRII, NR.243, BLOC 8 APARTAMENTE

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Bilanțul pe 2023 nu apare depus Termenul legal pentru 2023 a fost 29 mai 2024, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 892 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 1.500 la 4.500 lei — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+189%
Profitul, față de anul trecut
+101,3%
Creștere anuală compusă
+189%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

65clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate17.49%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.54 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate8.58%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare82.51%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință189.01%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6520242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate200.257lei
I2Active circulante159.686lei
I3Stocuri158.549lei
I4Creanțe0lei
I5Casa și conturi la bănci1.137lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii296.975lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri62.968lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă488.655lei
I14Venituri totale491.942lei
I15Cheltuieli totale440.970lei
I16Profit brut50.972lei
I18Profit net41.936lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă8,58%
Marjă brută10,43%
Rentabilitatea capitalurilor66,6%
Rentabilitatea activelor11,65%
Grad de îndatorare82,51%
Lichiditate curentă0,54
Cifră de afaceri pe salariat488.655lei
Fond de rulment-137.289lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
189,01%
Creștere anuală compusă
189,01%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Cele mai nou înregistrate în județul Teleorman

Întrebări despre DVC INSTAL SERVICII S.R.L.

Ce cifră de afaceri are DVC INSTAL SERVICII S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 488.655 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 41.936 lei.
DVC INSTAL SERVICII S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus DVC INSTAL SERVICII S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025. Nu apar depuse situațiile pentru 2023.
Câți angajați are DVC INSTAL SERVICII S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are DVC INSTAL SERVICII S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 296.975 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are DVC INSTAL SERVICII S.R.L.?
65 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
DVC INSTAL SERVICII S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are DVC INSTAL SERVICII S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .