PR ESSENCE S.R.L.

Activă

7021 Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării

PR ESSENCE S.R.L. (CUI 49245534) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Mogoşoaia Com. Mogoşoaia, ILFOV, înregistrată la 7 decembrie 2023, cu activitatea principală „activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării” (CAEN 7021).

A depus 2 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2024 și 2025. Nu apare cu bilanț depus pentru 2023. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 462.822 lei, profit net de 311.656 lei, datorii de 48.768 lei, capitaluri proprii de 311.856 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 100 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

100

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

100 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Calculat din puține exerciții financiare — ia-l ca orientare, nu ca verdict.

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

462.822lei

Venituri totale

463.962lei

Rezultat net

311.656lei

Datorii

48.768lei

Capitaluri proprii

311.856lei

Capital de lucru

309.322lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

462.822lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J23/8247/2023
Data înregistrării
7 decembrie 2023

Activitate și sediu

Activitate principală
7021 — Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
Sediu social
JUD. ILFOV, SAT MOGOŞOAIA COM. MOGOŞOAIA, STR. CÂMPULUI, NR.32

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Bilanțul pe 2023 nu apare depus Termenul legal pentru 2023 a fost 29 mai 2024, adică 150 de zile de la încheierea exercițiului (Legea contabilității 82/1991, art. 36). Au trecut 892 de zile. Amenda pentru întârziere e de la 1.500 la 4.500 lei — tranșa de peste 30 de zile lucrătoare (art. 42). Peste amendă: din 1 ianuarie 2026, firma care nu depune în cinci luni de la termen poate fi declarată inactivă fiscal(Codul de procedură fiscală, art. 92, modificat prin Legea 239/2025). Ne uităm la ce a publicat Ministerul Finanțelor. O depunere din ultimele zile poate să nu apară încă aici.

Evoluția firmei

2024–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+3.000,4%
Profitul, față de anul trecut
+4.086,7%
Creștere anuală compusă
+3.000,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

100clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate86.48%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate7.34 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate67.34%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare13.52%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință3000.36%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2024–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA10020242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

2 exerciții depuse, 2024–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.534lei
I2Active circulante358.090lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe261.303lei
I5Casa și conturi la bănci94.151lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii48.768lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri311.856lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă462.822lei
I14Venituri totale463.962lei
I15Cheltuieli totale88.316lei
I16Profit brut375.646lei
I18Profit net311.656lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă67,34%
Marjă brută81,16%
Rentabilitatea capitalurilor99,94%
Rentabilitatea activelor86,42%
Grad de îndatorare13,52%
Lichiditate curentă7,34
Cifră de afaceri pe salariat462.822lei
Fond de rulment309.322lei

Cifra de afaceri în timp

20242025
Creștere în ultimul an
3.000,36%
Creștere anuală compusă
3.000,36%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării

Cele mai nou înregistrate în județul Ilfov

Întrebări despre PR ESSENCE S.R.L.

Ce cifră de afaceri are PR ESSENCE S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 462.822 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 311.656 lei.
PR ESSENCE S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PR ESSENCE S.R.L.?
2 bilanțuri, din 2024 până în 2025. Nu apar depuse situațiile pentru 2023.
Câți angajați are PR ESSENCE S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PR ESSENCE S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 48.768 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PR ESSENCE S.R.L.?
100 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PR ESSENCE S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PR ESSENCE S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 7021 — Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .